ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

جامعه کاربری MakerDAO طرح تغییر توکن حکومتی این پلفترم (MKR) را به رأی خواهند گذاشت

جامعه کاربری پلتفرم غیرمتمرکز استیبل‌کوینی میکردائو در حال صحبت در مورد ایجاد تغییراتی در توکنومیکس این پروژه هستند و این تغییر ممکن است منجر به جایگزینی توکن حکومتی این پلتفرم یعنی MKR شود.

میکردائو یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) است که امکان سپرده‌گذاری دارایی‌های دیجیتال برای تولید استیبل‌کوین DAI را فراهم می‌کند. توکن DAI را نیز می‌توان در سایر پروتکل‌ها و پلتفرم‌های دیفای به کار برد؛ برای دریافت دارایی‌های سپرده‌گذاری شده نیز، مقداری توکن DAI سوزانده خواهد شد.

در تاریخ 14 مارس یا 23 اسفند، یکی از رهبران این جامعه با نام مستعار «Monet-Supply» طی فروم رسمی این پلفترم پیشنهاد خود برای ایجاد مکانیزم اقتصادی یک توکن جدید را مطرح کرد. اگر این طرح توسط تمام کاربران این پلتفرم تأیید شده و به تصویب برسد، توکن این پلتفرم از MKR به stkMKR تغییر خواهد کرد.

تنها پس از گذشت چند ساعت از مطرح شدن این پیشنهاد، پاسخ‌های زیادی به آن داده شد که بیشتر آنها مثبت بوده و به بررسی و تحسین مسائل فنی این طرح مربوط می‌شدند. بر اساس صحبت‌های انجام‌شده در فروم رسمی میکردائو، این طرح ابتدا باید به عنوان «طرح بهبود میکر» یا Maker Improvement Proposal (MIP) ثبت شده و توسط دارندگان توکن MKR به رأی گذاشته شود؛ شایان ذکر است که اینگونه رأی‌گیری‌ها نیز عموماً دو هفته به طول می‌انجامند.

این طرح به برخی از مشکلات و ناکارآمدی‌های مدل توکنومیکس فعلی می‌پردازد که در حال حاضر به‌صورت مکانیزم «بازخرید و توکن‌سوزی» کار می‌کند. بر اساس پیشنهاد Monet-Supply، این سیستم و مکانیزم مشکلات و کم‌وکاستی‌های زیادی دارد که نبود انگیزه هدف‌دار یکی از آنهاست؛ چراکه بازخرید و توکن‌سوزی درنهایت باعث بازگشت تمام سرمایه به دارندگان توکن MKR می‌شود.

همچنین، این کاربر معتقد است که از عرضه توکن MKR می‌توان برای بهبود پروتکل میکردائو استفاده کرد؛ به‌علاوه، این پلتفرم قدرت بازدارندگی بسیار کمی نسبت به حملات حکومتی و سوء استفاده از رأی‌گیری دارد.

راه حل پیشنهادی وی یک توکن جدید با نام sktMKR است که جایگزین توکن حکومتی فعلی این پلتفرم، یعنی MKR، خواهد شد. این توکن جدید به عنوان توکن استیکینگ کاربرد داشته و به کاربرانی که توکن MKR خود را برای اهداف حکومتی سپرده‌گذاری کرده‌اند پرداخت خواهد شد. در ادامه می‌توانید بخشی از پیشنهاد اصلی Monet-Supply را مشاهده کنید:

«توکن stkMKR یک توکن غیرقابل انتقال است که نماینده توکن MKR استیک‌شده در این پلتفرم خواهد بود. دارندگان توکن‌های استیک‌شده بخشی از توکن‌های MKR فروخته‌شده در مزایده‌ها را دریافت خواهند کرد؛ در نتیجه و با گذشت زمان، توکن stkMKR با مقدار اضافه‌ای از MKR پشتیبانی خواهد شد.»

این کاربر معتقد است که مکانیزم جدید منجر به افزایش انگیزه برای استیک کردن توکن MKR در این پلتفرم خواهد شد.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا