ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کوین

آیا Merge امنیت شبکه اتریوم را به خطر خواهد انداخت؟

بر اساس صحبت‌های یکی از تحلیلگران معروف ارز دیجیتال، امنیت الگوربتم اجماع اثبات سهام پایین‌تر از اثبات سهام بوده و مهاجرت اتریوم از PoW به PoS می‌تواند راه نفوذ مهاجمان به این شبکه را هموارتر کند.

با وجود این که رخداد مرج اتریوم و ظهور اتریوم 2، از مهمترین اتفاقات کریپتویی سال 2022 است، اما می‌تواند امنیت شبکه Ethereum را در مقابل هکرها تا حدودی کاهش دهد.

این تحلیلگر در مصاحبه با رسانه کوین تلگراف، علت اصلی این موضوع را اینگونه ذکر کرد که PoS اتریوم، اطلاعات بلوکی که ماینرها اعتبارسنجی خواهند کرد را در اختیار آنها قرار می‌دهد و راه را برای برنامه‌ریزی حمله توسط سودجویان داخلی شبکه باز می‌کند.

در ادامه باید بگوییم که درست است که مکانیسم اثبات سهام امنیت ایده‌آل مکانیسم اثبات کار را ندارد، اما با این وجود تمامی نیازمندی‌های امنیتی شبکه اتریوم را تأمین خواهد کرد و این نگرانی تنها از لحاظ تئوری وجود دارد. لذا اینگونه انتظار می‌رود که شبکه اتریوم پس از ادغام با لایه اجرایی اثبات سهام بلاتریکس، باز هم کاملاً امن باشد.

گفتنی است که مرحله دوم و نهایی مرج اتریوم در صبح روز پنجشنبه، 24 شهریور (15 سپتامبر 2022) انجام خواهد شد.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا