ثبت نام اکسچنج
اخبار

دنیای متاورس به کجا رسیده است؟

متاورس، جهانی که آینده کسب و کار و سرگرمی را رقم زده و صنعت‌های مهم جهانی از جمله هنر و موسیقی را نیز از شر دلالان و شرکت‌های سودجو خلاص کرده است.

مهمترین خبرهای امروز متاورس را در این بخش با هم مرور می‌کنیم.

  • شرکت بزرگ متا (Meta)، یا همان فیس‌بوک سابق، از کیف پول متاورسی خود به نام Meta Pay رونمایی کرد. این پلتفرم مبتنی بر متاورس، اعلام کرد که والت متا پی برای پشتیبانی از تعاملات ارزش در فضای متاورس ساخته شده است؛ اما با برندینگی مجدد، اهداف سابق سیستم پرداخت فیسبوک (Facebook Pay) را نیز پاسخگو خواهد بود.
  • این در حالی است که رهبر آژانس خلاقیت EY (Ernst & Young)، به نام مگنوس جونز (Magnus Jones)، معتقد است است که متاورس نمی‌تواند با «مدل کسب و کار سازمانی» مطابقت پیدا کند! جونز اظهار کرد که بهتر است این سازمان‌ها ابتدا بر روی تعامل جامعه خود متمرکز شوند و به سرعت وارد ترندهایی مانند NFT نشوند.

او همچنین اضافه کرد که در حال حاضر این نسل جدید و جوان هستند که صنعت متاورس را به چرخه در‌می‌آورند و لزوماً نباید تمامی کسب و کارهای سنتی و قدیمی وارد این فضای مجازی شوند.

  • همچنین وزیر نوآوری استان کاتالونیا که در کشور اسپانیا قرار دارد، نیز در مصاحبه‌ای با کوین‌تلگراف اعلام کرد که دولت این ایالت خودمختار در حال ایجاد متاورس خود بوده تا بتواند با تبدیل شدن به یک هاب جهانی، امکان تحصیل و کسب مهارت مجازی را برای همه افراد جهان در این کشور فراهم کند.

منابع:

https://cointelegraph.com/news/catalonia-is-building-its-own-metaverse-says-innovation-minister

https://cointelegraph.com/news/metaverse-can-t-be-built-on-the-corporate-business-model-says-ey-innovation-lead

https://news.bitcoin.com/meta-launches-meta-pay-a-metaverse-dedicated-digital-wallet/

5/5 - (4 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا