ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

شرکت موزیلا تنها ارزهای دیجیتال با الگوریتم اثبات سهام را خواهد پذیرفت

شرکت موزیلا (Mozilla)، سازنده مرورگر فایرفاکس (Firefox)، تنها ارزهای دیجیتالی که از الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌کنند را به‌عنوان کمک مالی خواهد پذیرفت؛ این تصمیم در پی جلب رضایت کاربرانی که به محیط زیست اهمیت می‌دهند اتخاذ شده است.

این شرکت در ماه ژانویه تمام راه‌های کمک مالی از طریق ارزهای دیجیتال را متوقف کرد؛ اما دیروز  پس از یک دوره تحقیق و بررسی ارزهای دیجیتال و میزان مصرف انرژی آنها، امکان پرداخت با این ارزها نیز ممکن شده است.

بر اساس تحقیقات مرکز Crypto Carbon Ratings Institute (CCRI)، شبکه‌های بلاکچینی الگوریتم اثبات سهام، کمتر از یک درصد از برق مصرف‌شده توسط شبکه‌هایی مانند بیت کوین را مصرف می‌کنند. البته میزان بهره‌وری این شبکه‌ها و ارزها با یکدیگر تفاوت دارد؛ اما به‌صورت کلی، مصرف انرژی این شبکه‌ها به مراتب کمتر از نمونه‌های اثبات کاری آنهاست.

شرکت موزیلا نیز پس از انجام تحقیقات در یک پست بلاگ از تصمیم خود برای تغییر سیاست‌های کمک‌های مالی در راستای «تحقق مسئولیت‌های آب‌وهوایی» خبر داد. این پست آمده: «از این پس موزیلا ارزهای دیجیتال اثبات کار را نخواهد پذیرفت؛ چراکه مصرف انرژی این ارزها بسیار بالاست. به‌دلیل این ماهیت پرمصرف، ارزهای دیجیتال اثبات کار ردپای گازهای گلخانه‌ای ما را بیش از پیش افزایش می‌دهند.»

همچنین این شرکت اعلام کرد که این تغییر در پی اهداف محیط‌زیستی تعیین‌شده توسط خود آنها در ژانویه 2021 اتخاذ شده است؛ تصمیماتی که سعی دارند «ردپای گازهای گلخانه‌ای ما را در هر سال کاهش دهند.» تا در نهایت به مرحله «کربن‌خنثی» (Carbon-Neutral) برسد.

در ادامه این پست آمده: «تصمیم ما مبنی‌بر عدم پذیرش کمک‌های مالی با ارزهای دیجیتال اثبات کار از همگام‌بودن مسیر جذب سرمایه ما با اهداف آب‌وهوایی ما اطمینان حاصل می‌کند.»

با حذف ارزهای دیجیتال اثبات کار، امکان پرداخت کمک مالی به موزیلا با بزرگترین ارزهای دیجیتال بازار، بیت کوین و اتریوم، ممکن نخواهد بود. البته رخداد «ادغام» یا Merge در شبکه بلاکچین اتریوم و مهاجرت این شبکه به الگوریتم اثبات سهام می‌تواند بر ممنوعیت دریافت اتریوم را رفع کند.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا