ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

تعداد صاحبان جدید ارزهای دیجیتال در سه منطقه رشد دو برابری را تجربه کرده است!

بر اساس یک گزارش جدید، تعداد صاحبان ارزهای دیجیتال طی سال گذشته رشد بسیار قابل توجهی را تجربه کرده است؛ به‌نحوی که نیمی از این افراد، برای اولین بار در سال 2021 اقدام به خرید ارزهای دیجیتال کرده‌اند.

صرافی ارز دیجیتال جمینای، Gemini، از 30,000 نفر از 20 کشور مختلف در بازه نوامبر 2021 تا فوریه 2022 نظرسنجی کرده تا نسبت به وضعیت پذیرش ارزهای دیجیتال و استفاده از صرافی‌های ارز دیجیتال اطلاعات کسب کند. این شرکت نتایج نظرسنجی خود را در روز دوشنبه با خبرگزاری کوین‌تلگراف به‌اشتراک گذاشته است.

بر اساس این نتایج، پذیرش ارزهای دیجیتال در کشورهای هند، برزیل و هنگ کنگ بیشترین رشد را داشته و نیمی از شهروندان این کشورها که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، برای اولین بار در سال 2021 ارز دیجیتال خریداری کرده‌اند.

از طرف دیگر، شهروندان آمریکای لاتین و منطقه آسیا-اقیانوسیه نیز به‌صورت فعال به خرید ارزهای دیجیتال پرداخته‌اند و 46 درصد از شرکت‌کنندگان آمریکای لاتین و 45 درصد از شرکت‌کنندگان آسیا-اقیانوسیه برای اولین بار در سال گذشته اقدام به خرید ارز دیجیتال کرده‌اند. بر اساس این گزارش، 44 درصد از پاسخ‌گویان اهل ایالات متحده و 40 درصد از پاسخ‌گویان اروپایی در سال 2021 وارد بازار ارزهای دیجیتال شده‌اند.

این صرافی همچنین متوجه شد که کشورهای برزیل و اندونزی بالاترین رتبه را از نظر نسبت جمعیت صاحب ارزهای دیجیتال به کل جمعیت را دارند. بر اساس این نظرسنجی، 41 درصد از شرکت‌کنندگان برزیلی و اندونزیایی مقداری ارز دیجیتال دارند؛ این در حالی است که این رقم در ایالات متحده تنها 20 درصد، استرالیا 18 درصد و اروپا 17 درصد است.

مالکیت ارزهای دیجیتال در کشورهایی مانند امارات متحده عربی و سنگاپور نیز پیشرفت قابل توجهی داشته و 35 درصد از شهروندان اماراتی و 30 درصد از پاسخ‌گویان سانگاپوری اعلام کردند که مقداری ارز دیجیتال دارند.

این گزارش معتقد است که روشن نبودن قوانین مالیاتی و عدم وجود تبلیغ و تعلیم درست از مهمترین عوامل بازدارنده پذیرش همگانی ارزهای دیجیتال هستند.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا