ثبت نام اکسچنج
دانشنامهمتاورس و NFT

همه‌چیز درباره کلکسیون NFT Okay Bears

خرس‌های اوکی یا Okay bears یکی از کلکسیون‌های NFT پیاده‌سازی شده در بستر شبکه بلاکچین سولانا (Solana) است که محبوبیت آن در میان سیل عظیمی از توکن‌های غیرقابل تعویض موجود در این شبکه نیز روز به روز افزایش پیدا می‌کند.

این کلکسیون دارای 10هزار توکن خرسی مختلف است و تعداد دارندگان توکن‌های این کلکسیون، در زمان نگارش این مقاله (28 ژوئن 2022)، بیش از 5000 نفر بوده که این خریداران توانسته‌اند حجم بازار آن را به نزدیک 2 میلیون دلار برسانند.

در این مقاله از اکسچنج سیتکس، راهنمای کاملی از کلکسیون NFT خرس‌های اوکی یا Okay Bears را به شما ارائه کرده و آینده این مجموعه توکن غیرمثلی را برای شما ترسیم می‌کنیم.

کلکسیون NFTهای اوکی برز چیست؟

 

با توجه به اظلاعات موجود در اوپن‌سی (Opensea)، خرس‌های اوکی یا اوکی برز (Okay bears) یک کلکسیون 10 هزار عددی از توکن‌های غیرقابل‌تعویض (NFT) است؛ که در تاریخ 26 آوریل 2022 با قیمت 1.5 SOL (معادل با حدوداً 150 دلار در زمان مینت شدن) برای هر عدد از این توکن‌ها، در شبکه بلاکچین سولانا منتشر شده‌اند.

تیم توسعه‌دهنده این پروژه NFT، با روشی بسیار جذاب و سرگرم‌گننده به اهداف اصلی خود، یعنی ایجاد یک جامعه آرام و پرجنب و جوش که تمرکز آن بر ایجاد حال و هوای خوب و پیشرفت و پذیرش است، اشاره کرده است.

این تیم تنها به یک نقشه راه (Roadmap) بسنده نکرده و یک بلوپرینت یا طرح‌نامه کامل و دارای جزئیات را برای جامعه Okay bears ایجاد و منتشر کرده است.

نقشه اوکی برز

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، اکوسیستم خرس‌های خوب، از چندین خیابان مختلف تشکیل شده است که هرکدام از آنها اهداف خاص خود را دنبال می‌کنند.

این خیابان‌های نقشه اوکی برز عبارتند از:

  • بازار خرسی یا The Bear Market
  • کارگاه یا Workshop
  • استودیو یا Studio
  • پارک یا The Park
  • گالری یا Gallery
  • بوتیک یا Boutique
  • پلتفرم یا Platform

بازار خرس – The Bear Market

بازار خرس okay bears

نام این بخش نوعی بازی با کلمات بوده و بسیار هوشمندانه و شاید تا حدی تصادفی انتخاب شده باشد؛ چراکه در حال حاضر ما در بازار خرسی و نزولی ارزهای دیجیتال قرار داریم.

بازار خرس اکوسیستمی از کانال‌های فروش وب‌3، وب‌2 و IRL (در زندگی واقعی) را به طور انحصاری به هولدرهای توکن‌های اوکی برز ارائه می‌دهد که از طریق مشارکت قوی این تیم با برندهای پیشرو در صنعت NFT ساخته شده‌اند.

برخی از این کانال‌ها عبارتند از:

  • Magic Eden یا عدن جادویی – یک مارکت پلیس در شبکه بلاکچین سولانا.
  • تجارت الکترونیکی با درگاه توکنیزه شده – امکان دسترسی به کالاهای انحصاری از طریق Shopify فقط مختص دارندگان توکن‌های Okay Beards.
  • IRL Okay Bears Pop – این قابلیت، فعال‌سازی واقعی را با استفاده از فروشگاه‌های پر زرق و برق پاپ آپ واقع در شهرهای سراسر جهان و کنفرانس‌های خاص ارائه می‌کند.
مطلب پیشنهادی مرتبط
ارز دیجیتال تتر (USDT) چیست؟ + کارمزدهای انتقال تتر

کارگاه – Workshop

کارگاه

همانطور که از نامش پیداست کارگاه یا ورکشاپ جایی است که در آن کار (work) انجام می‌شود.

تیم خرس‌های خوب اعلام کرده است که همزمان با اقدام به مسئولیت‌های اجتماعی شرکت،‌ پروسه ساخت و بهبود برند Okay Bears را نیز از روش‌های مختلفی، از جمله مشارکت در جامعه و پروژه‌های آگاه‌سازی عمومی، ادامه خواهد داد.

تا این زمان، یک عبارت اختصاری متداول به نام WAGMI در فضای ارزهای دیجیتال بوجود آمده است که معنی آن «همه ما موفق خواهیم شد» یا «we are all going to make it» است.

Okay Bears تغییر کوچکی در این عبارت انجام داده و اصطلاح WAGBO را ایجاد کرد.

معنی این عبارت «همه ما خوب خواهیم بود» یا «we are all going to be okay» است.

WAGBO که به عنوان اسلوگان یا شعاری برای برند Okay Bears درنظر گرفته می‌شود، به سرعت در حال جذب طرفداران کلکسیون‌های NFT است.

استودیو – Studio

استودیو

هولدرهای این توکن‌ها دسترسی نامحدودی به کلکسیون‌های آتی این پروژه، لوفای‌های جامعه (نسخه‌های آزمایشی مدیا) و فضایی خصوصی برای تعامل با هولدرهای دیگر و آگاهی از آرت-دراپ‌های احتمالی خواهند داشت.

Okay Bears با محوریت اهداف خارج از حوزه هنرهای بصری، مجموعه‌ای از میکس‌های لو-فای خود را که توسط جامعه مشارکت‌کنندگان آن ساخته شده و در پلتفرم Spotify منتشر شده است را در استودیوی خود گردآوری می‌کند.

پارک – The park

پارک

پارک اکوسیستم این کلکسیون یک فضای دیجیتال است – یک زمین بی‌طرف در جهان Okay Bears، که همه افراد جامعه می‌توانند در آن دور هم جمع شوند.

این پارک شامل یک کانال درشبکه اجتماعی دیسکورد (Discord)، که در آن هیچ نقش OG با تلاش برای ترویج برابری ندارد، و پلتفرم‌های اجتماعی مختلف برند خود است.

گالری – gallery

گالری

ماهیت گالری کاملاً واضح است. گالری خرس‌های اوکی مجموعه‌ای از 10000 توکن غیرقابل تعویض (NFT) را نشان می‌دهد که هسته اصلی و جلودار پروژه Okay Bears هستند.

علاوه بر این، این تیم همچنین قصد دارد یک صفحه مدیریت شده از هنرهای طرفدارانش را در حالی که نمایشگاه‌های پاپ آپ واقعی را برگزار می‌کنند، ارائه دهد.

بوتیک – Boutique

بوتیک

بوتیک محلی است که دارندگان می‌توانند به کالاهای واقعی، کلکسیون‌ها، چمدان‌ها و نمونه‌های چاپی دست‌ساز دسترسی داشته باشند. این بستر برای برند Okay Bears و هولدرهای آن بسیار منحصر به فرد و بی‌مثال است.

پلتفرم – Platform

پلتفرم

Okay Bears قصد دارد رویدادها و کنفرانس‌هایی را برگزار کند تا مشارکت‌کنندگان صنعت، رهبران فکری و دارندگان توکن‌هایش را با یکدیگر ارتباط دهد. علاوه بر این، تیم اوکی برز در نظر دارد تا یک پرورشگاه (incubator) را برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های اجتماعی از طریق پلتفرم هانی‌پات “The Honeypot” راه‌اندازی کند.

چه کسی خرس‌های خوب را ساخته است؟ چه تیمی پشت Okay Bears است؟

سازندگان

ماندن با توجه به الگوی Web3، اگر بخواهیم صادق باشیم، بنیان‌گذاران Okay Bears افرادی ناشناس هستند. طبق اعلام سایت رسمی اوکی برز، این تیم 12 عضو اصلی دارد.

کیس (Kais) و سابی (Suby) بنیان‌گذاران اصلی پروژه okay bears هستند و نام اکانت توییتر آنها به ترتیب @powerofpixle و @suby_sol است.

همچنین این تیم، دارای هنرمندان دیجیتال، تصویرگران، هنرمندان مفهومی، توسعه‌دهندگان فول استک، طراحان موشن گرافیک، توسعه‌دهندگان بازی، یک نویسنده و یک مهندس نرم‌افزار نیز هستند که همگی روی کلکسیون Okay Bears کار می‌کنند.

مطلب پیشنهادی مرتبط
معتبرترین صرافی های خارجی ارز دیجیتال

suby kais

با وجود اینکه تا قبل از این، وجود یک تیم ناشناس در پشت‌ پرده پروژه‌‌های دیجیتال، علامتی پرخطر تلقی می‌شد؛ جوامع NFT امروزی مشکلی با این قضیه نداشته و اکثر پروژه‌های محبوب این حوزه نیز دارای بنیان‌گذاران ناشناخته‌ هستند.

به عنوان مثال، اعضای تیم سازنده BAYC (Bored Ape Yacht Club) تا قبل از افزایش محبوبیت این مجموعه (میمون‌های کسل) و اینکه مورد تایید عموم قرار گیرد کاملاً ناشناس بودند.

همچنین تیم آزوکی (Azuki) نیز تقریباً به طور کاملاً ناشناس باقی ‌مانده است.

NFTهای کلکسیون Okay Bears چه شکلی هستند؟

اوکی برز چه شکلی هستند؟

کلکسیون ان اف تی Okay Bears، مانند سایر مجموعه‌های محبوب NFT، شخصیت‌های نقاشی شده‌ای را ارائه می‌دهد که هرکدام از آنها از ویژگی‌های متعدد و مختلفی تشکیل شده‌اند.

تعداد استفاده از هر ویژگی در این توکن‌های غیرمثلی محدود شده است، که این موضوع امکان ایجاد ترکیبات بسیار نادری را ایجاد می‌کند.

شخصیت‌های اوکی برز، همان‌طور که از نام مجموعه پیداست، به شکل خرس هستند.

تمام ویژگی‌های این خرس‌ها به چند گروه مختلفی که در ادامه آمده است، تقسیم‌بندی می‌شوند.

هر NFT می‌تواند دارای برخی از این خصوصیات بوده و برخی دیگر مانند عینک یا کلاه را نداشته نباشد.

تعداد و نوع خصوصیات به طور مستقیم بر روی کمیابی و البته قیمت توکن‌های این مجموعه تأثیرگذارند.

·         دهان (Mouth):

33 مدل دهان مختلف برای خرس‌های اوکی وجود دارد که هرکدام یک احساس خاص را القا می‌کنند. مدل دهان خنده، گندم، تعجب، خمیازه، ماسک، توپ بیلیارد و خلال دندان نمونه‌هایی از مدل دهان این NFTهای است.

·         خز یا مو (Fur):

شامل 18 مدل مختلف پوشش موی بدن خرس‌ها است که رنگ، مدل و طرح موهای خرس را مشخص می‌کند. موهای رباتی، پوبی، گل‌گلی، پاندایی و… از نمونه‌های جالب خز در این خرس‌ها هستند.

·         عینک (Eyewear):

شامل 13 مدل مختلف عینک طبی، عینک آفتابی، عینک اسکی، عینک جوشکاری و هدست واقعیت مجازی (VR) است.

·         کلاه (Hat):

کلاه‌های این خرس‌ها نیز 29 نوع مختلف دارند که شامل کلاه بیسبال، ویزور، مدادی، باکت هت، کلاه کپ برعکس، کلاه مستهلک، ارتشی، پام پام، پشم خرگوش و اکسسوری‌های جالب‌تری مثل کتاب یا تگ گوش است.

·         لباس‌ (Clothes):

مدل‌های لباس این خرس‌ها تنوع بیشتری دارد و شما می‌توانید از بین 47 نوع تی‌شرت، پیراهن، اوورال، بادگیر ژاکت، هودی و هدفون، کیف کمری، سوییشرت، پلیور، پولوشرت، هاوایی، وست، لباس ترکینگ، اسکارف، کت و  اور‌کت لباس‌های خرس خود را انتخاب کنید.

·         چشم‌ (Eyes):

شامل 15 مدل چشم مختلف از جمله اوکی (Okay)، آزرده (Annoyed)، طعنه‌آمیز (Sarcastic)، ناامید (Disappointed)، شاد (Happy)، علاقمند (Interested)، سرزنده (Spirited)، مغلوب (Defeated)، ناراحت (Sad)، خسته (Tired)، درخشش سفید (White Glow)، بسته (Closed)، بسیار باز (Wide Eyes)، درخشش طلایی (Golden Glow) و رباتی (Robot).

·         پس‌زمینه (Background):

شامل 8 رنگ مختلف شامل کرم (Cream)، سفید (White)، خاکستری (Gray)، سبز (Green)، آبی (Blue)، خاکستری گرم (Warm Gray)، زرد (Yellow) و بنفش (Purple) است.

در اینجا 6 مورد از کمیاب‌ترین NFTهای Okay Bears (از نظر ترکیب ویژگی‌های ظاهری) را مشاهده می‌کنید:

نادر ترین NFT های اوکی برز

نادرترین خرس این مجموعه دارای درجه ندرت یا کمیابی (Rarity) 0.00000000001562% است.

در مقابل، تعدادی از رایج‌‌‌ترین NFTهای این مجموعه را می‌توانید در اینجا ببینید:

اوکی برز چیست؟

به نظر می‌رسد که کاربران توانسته‌اند به خوبی با این آثار هنری ارتباط برقرار کنند و با توجه به اینکه هدف اصلی استفاده از آن به عنوان یک عکس پروفایل یا pfp (profile picture) است، به راحتی می‌توان درک کرد که چرا در هفته‌های گذشته تبلیغات زیادی برای این پروژه NFT شده است.

مطلب پیشنهادی مرتبط
هزینه ساخت NFT چقدر است؟

کف قیمت Okay Bears در زمان شروع پروژه چه بوده و آینده آن چطور خواهد بود؟

کف قیمت اوکی برز

روند ضرب یا مینت‌ شدن توکن‌های NFT این پروژه، در 27 آوریل 2022 به پایان رسید. فروش NFTهای این کلکسیون در یک لحظه به پایان رسید و قیمت اولیه آنها معادل با 1.5 SOL (کمتر از 100 دلار) تعیین شد.

از آن زمان به بعد، محبوبیت این کلکسیون رشد بسیار زیادی داشته و قیمت‌های آن سر به فلک کشیده است. در زمان نگارش این مقاله (2 جولای 2022)، قیمت کف این توکن‌ها 110 SOL است که تنها در حدود دو ماه، بازگشت سرمایه در حدود 7333 درصد را نشان می‌دهد.

با توجه به سایت اوپن‌سی، برخی از ارزشمندترین و گرانترین NFTهای خرسی Okay Bears، تا 50 هزار سولانا (SOL) نیز قیمت دارند که با توجه به قیمت امروز ارز دیجیتال سولانا معادل با 1 میلیون و 624 هزار دلار است!

این موضوع نشان‌دهنده آینده‌ای خوب و پرسود برای هولدرهای این پروژه NFT است.

NFTهای اوکی برز را از کجا می‌توانیم خریداری کنیم؟

اوپن سی

مجیک ادن (Magic Eden) و اوپن سی (OpenSea) دو بازار محبوب برای خرید توکن‌های Okay Bears NFT هستند. اما به هرحال، شما باید به یک کیف پول ارز دیجیتال مبتنی بر شبکه بلاکچین سولانا (Solana) متصل شوید. بهترین انتخاب برای خرید NFTهای اوکی برز، کیف پول فانتوم (Phantom Wallet) است.

پروسه خرید NFT‌های خرس‌های خوب نسبتاً آسان است، اما اگر تازه وارد این بازار شده‌اید، می‌توانید سایر مقالات آموزشی ما را درباره نحوه خرید و فروش NFT در پلتفرم OpenSea مطالعه کنید.

هنگامی که کیف پول خود را به یکی از این مارکت‌های خرید و فروش NFT متصل کردید، باید به دنبال کلکسیون رسمی Okay Bears بگردید. برای پیدا کردن این مجموعه، کافی است عبارت “Okay Bears” را در نوار جستجو تایپ کنید و مجموعه‌ای که دارای تیک آبی‌رنگ است را انتخاب کنید.

در این مرحله، NFTهای موردعلاقه خود را پیدا کنید و گزینه خرید را انتخاب کنید تا هزینه آن از کیف پول سولانای شما کسر شده و مالکیت این توکن‌ به شما انتقال پیدا کند.

5/5 - (5 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا