ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

ادامه روند نزولی بازار، قیمت NFT ها را کاهش خواهد داد

در هفته‌های گذشته با قرمز شدن رنگ جدول بازار ارزهای دیجیتال و سقوط ارزش بیت کوین به پایین‌تر از ۳۰ هزار دلار، حجم فروش توکن‌های NFT افزایش چشم‌گیری داشته است. شرایط شبکه ارز دیجیتال ترا و سقوط ارزش لونا و UST نیز روی افزایش فروش NFT‌ها تاثیر‌گذار بود.

سرمایه‌گذاران بازار NFT‌، در این روزها تصور ورود به یک بازار بی‌ثبات را داشته و ترجیح‌شان خروج از این بازار بوده است.

روند اصلی فروش پس از افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا و سقوط قیمت ارز دیجیتال ترا آغاز شد. 

دارندگان توکن‌های غیر‌مثلی (NFT)، با‌تصور این‌که روند نزولی بازار ادامه‌دار خواهد بود و سرمایه‌شان از دست خواهد رفت؛ تقریبا به‌طور هماهنگ اقدام به فروش دارایی‌های‌شان کردند.

شرایط بازار در حال حاضر از آنچه در سال ۲۰۱۸ در بازار کریپتوکارنسی رخ داد به‌مراتب بهتر است، اما به‌دلیل آن‌که NFTها هنوز چندان بازار قابل اتکایی نیستند، برخی سرمایه‌گذاران فروش را بهترین گزینه در این روزها دانستند.

آیا NFT‌های محبوب و ارزشمند در این شرایط جایگاه خود را حفظ خواهند کرد؟

با این‌که قیمت کف بازار NFT در هفته‌های گذشته کاهش ۲۵ درصدی داشت و حجم فروش این به‌طور قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا کرد، NFT‌هایی که در اصطلاح به آنها Blue Chip (دارایی‌هایی هستند که امتحان خود را در بازارهای مالی پس داده‌اند) گفته می‌شود، توانستند حجم فروش خود را در رتبه حدودی ۱۰ حفظ کنند. اما این به‌معنای مقاومت آنها در برابر کاهش قیمت نیست. 

NFTهای معروف میمون‌های کسل (Bored Ape Yacht Club) یا میمون‌‌های جهش‌یافته (Mutant Ape Yacht Club)، 

در هفته‌های گذشته کاهش قیمت داشته‌اند. اما معرفی و عرضه پروژه متاورسی Otherside، سبب بهبود حدودی شرایط توکن‌های BAYC شد و این توکن‌ها در این هفته در حالی که تمام NFT‌ها با کاهش قیمت قابل توجهی مواجه شدند، تنها ۳ درصد کاهش قیمت داشتند. توکن MAYC‌ نیز نزدیک به ۱۳ درصد کاهش قیمت داشت و از قیمت ۴/۲ اتریوم به محدوده قیمتی ۱۹/۶ اتریوم رسید.

توکن‌های بازی متاورسی Otherside یا Otherdeed NFTs در شرایط نزولی ارزش جدول NFF‌ها همچنان توانستند در صدر جدول باقی بماند؛ اما این به‌معنای ثبات قیمت این توکن‌ها نیست و Otherneed NFTs نیز کاهش قیمت ۱/۲ درصدی داشتند. بنابراین محبوب‌ترین مجموعه NFT نیز در هفته‌های اخیر کاهش قیمت و افزایش حدودی فروش را تجربه کرده است. 

توکن‌های ClobeX استودیوی RFTKT نیز هفته گذشته کاهش قیمت ۱۳ درصدی داشتند و Azuki NFT هم از این روند نزولی در امان نمانده است.

با این تفاسیر می‌توان گفت، روند کاهش قیمت و افزایش فروش NFT‌ها با‌توجه به شرایط نزولی بازار ارزهای دیجیتال، برای سرمایه‌گذاران بزرگ این حوزه نگران‌کننده بوده است.

همان‌طور که در ابتدا اشاره کردیم بازار NFT هنوز آنچنان قابل اطمینان نشده است، همچنین تعداد سرمایه‌گذاران آن در مقایسه با بازار ارزهای دیجیتال بسیار محدودتر است و این تصمیمات فروش و خروج از بازار توسط یک جامعه محدود گرفته می‌شود. اما به‌هر‌حال شرایط نامساعد بازار کریپتوکارنسی روی بازار NFTها نیز تاثیر منفی گذاشته است.

5/5 - (2 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا