ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

خبری از ارز دیجیتال برای مجرمان نیست!

Coinjoin ابزاری برای مسدود کردن تراکنش‌های غیرقانونی

بنیان‌گذار کیف‌پول Wasabi این تصمیم را یک شکست بزرگ برای تعویض‌پذیری بیت‌کوین نامید، در حالی که یکی از توسعه‌دهندگان از استفاده از سایر هماهنگ‌کننده‌های حفظ حریم خصوصی برای zkSNACKها حمایت کرد.

CoinJoin، یک ابزار ترکیبی محبوب بیت‌کوین (BTC) است که تراکنش‌های غیرقانونی را مسدود می‌کند. این اعلامیه از حساب رسمی توییتر Wasabi Wallet منتشر شد که Coinjoin بخشی از آن است.

در اطلاعیه‌ای رسمی آمده است که خدمات CoinJoin شروع به مسدود کردن خروجی‌های تراکنش‌های خرج نشده (UTXO) از ثبت‌نام در CoinJoin با استفاده از هماهنگ‌کننده zkSNACKs می‌کند. هماهنگ کننده zkSNACKs یک ماشین مجازی است که برای ترکیب مبدأ انتقال‌ها استفاده می‌شود.

ابزارهای اختلاط متمرکز بر حریم خصوصی عمدتاً برای پنهان کردن منشأ معاملات استفاده می‌شوند و اغلب به‌عنوان وسیله‌ای برای شست‌وشوی وجوه غیرقانونی دیده می‌شوند. با این حال، از آنجایی که بلاکچین یک دفتر کل عمومی با چندین ابزار قانونی است که توسط افرادی مانند Chainalysis توسعه یافته است، پولشویی از طریق ابزارهای اختلاط در چند سال گذشته بسیار دشوار شده است.

آخرین اعلامیه این شرکت بسیاری از حامیان حریم خصوصی که کیف‌پول متمرکز بر حریم خصوصی را به تعظیم در برابر مجریان قانون متهم کردند، عصبانی کرده بود. با این حال، یکی از توسعه‌دهندگان Wasabi که با نام توییتر Rafe شناخته می‌شود، توضیح داد که ارزش‌های اصلی خود را به خطر نینداخته‌اند، اما باید به معیارهای خاصی پایبند باشند.

Rafe همچنین اشاره کرد که مسدود کردن UTXOها به هماهنگ‌کننده ZkSNACKs محدود می شود و افرادی که از هر هماهنگ‌کننده دیگری استفاده می‌کنند همچنان می‌توانند احساس امنیت کنند. آدام فیسکور، موسس کیف‌پول Wasabi، اذعان کرد که لیست ‌سیاه به کیف‌پول حریم خصوصی وارد شده است و معتقد است که می‌تواند تهدیدی برای تعویض بیت کوین باشد.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا