ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار بیت کوین

نروژی‌ها از استخراج بیت کوین برای خشک کردن درختان استفاده می‌کنند

نروژ یکی از قطب‌های انرژی سبز در اروپاست که حدود 99 درصد از انرژی آن از طریق انرژی آبی تأمین می‌شود و به دفعات متعدد شاهد اخبار مازاد انرژی در این کشور هستیم.

البته تمام این پیشرفت‌ها در تأمین انرژی، برای حل مشکلات بزرگترین شرکت مرکز داده و استخراج بیت کوین در این کشور، Kryptovault، کافی نبوده و این شرکت به‌دنبال بهینه‌تر کردن عملیات استخراج بیت کوین خود است.

در مزرعه استخراج بیت کوین Honefoss که به دلیل بزرگی آن توسط کارمندان شرکت Kryptovault به‌عنوان Cathedral (کلیسای بزرگ) شناخته می‌شود، هوای گرم حاصل از استخراج بیت کوین برای خشک کردن کُنده درخت‌های قطع‌شده استفاده می‌شود!

شتیل هوه پترسن (Kjetil Hove Pettersen)، مدیر عامل شرکت Kryptovault، معتقد است که نروژ بهترین کشور برای ماینینگ بوده و با بهره‌برداری از عملیات خشک‌سازی کُنده درخت‌های قطع‌شده در نیمه اول سال 2022، استخراج بیت کوین در این شرکت و کشور بیش از پیش سبزتر شده و دوستدار محیط زیست خواهد بود.

از نظر آقای پترسن، تولید انرژی کشور نروژ بسیار بیشتر از مصرف آن است که هدر رفت انرژی را در پی دارد و مدیرعامل شرکت Kryptovault سعی دارد از هدر رفت این انرژی جلوگیری کند.

البته شایان ذکر است که عملیات استخراج بیت کوین در شهر Honefoss در بلندمدت منجر به کاهش هزینه انرژی در این شهر خواهد شد. درواقع، با افزایش هر ساله میزان مصرف انرژی، کارمزد شبکه برق نیز کاهش می‌یابد و هرچه انرژی بیشتر مصرف شود، کاهش هزینه‌های انرژی بیشتر خواهد بود. بر همین اساس، شرکت Kryptovault معتقد است که حضور آنها در شبکه برق Honefoss، منجر به صرفه‌جویی 2 میلیون یورویی خواهد شد.

به‌نظر می‌آید، حذف یارانه انرژی از مزارع بیت کوین در کشورهای حوزه اسکاندیناوی از محبوبیت این کشورها برای راه‌اندازی این مزارع کم نکرده و فعالان این حوزه همواره در حال نوآوری و افزایش بهره‌وری استفاده از انرژی هستند. البته حضور ماینرها در این کشورها چندان بی‌دردسر نبوده و مشکلات مالی مانند مشکلات بانکی، مالیات و کسب مجوزهای متعدد از مسائل دست‌وپاگیر ماینینگ در نروژ محسوب می‌شود.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا