ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

صرافی «ناکس بیت کوین» به هولدرهای UST خسارت می‌دهد!

به گزارش خبرگزاری‌ Portal do Bitcoin، مدیر عامل صرافی برزیلی ناکس بیت کوین (Nox Bitcoin) در روز گذشته اعلام کرد که 620 هزار ریال برزیلی برای جبران خسارت هولدرهای ارز دیجیتال UST در پلتفرم خود در نظر گرفته است.

 

این اکسچنج، اختلاف قیمت فعلی استیبل کوین UST (یعنی حدوداً 0.8 دلار) با مقدار استاندارد آن (یعنی 1 دلار) را به کاربرانی که قبل از ریزش قیمت شبکه لونا، این ارز دیجیتال را در صرافی خریداری و استیک کرده‌اند، پرداخت خواهد کرد. با این اقدام هولدرهای UST این پلتفرم مطمئن خواهند شد که به ازای هر توکن UST خود، 1 دلار در کیف پول خود دارند.

ژائو پائولو اولیویا (Joao Paulo Oliveira)، مدیرعامل ناکس بیت کوین، در ادامه اظهار کرد که:

“کاربران برای استیک کردن ارزهای دیجیتال خود به ما اعتماد کرده‌اند و ما معتقدیم که اعتماد مشتریانمان از هر چیزی برای ما با ارزش‌تر است. ما قصد داریم که خسارت این کاربران را به آنها پرداخت کنیم و تنها هزینه‌های جزئی مانند بازاریابی و مارکتینگ از این مبالغ کسر خواهد شد.”

 

بدیهی است که تنها کاربرانی که قبل از ریزش قیمت USTهای خود را خریداری کرده‌اند، بازپرداخت توکن‌های خود را از «ناکس بیت کوین» دریافت خواهند کرد و این بازپرداخت شامل افرادی که پس از سقوط قیمت UST آن را خریداری کرده‌اند نمی‌شود.

همچنین با وجود این که در روزهای اخیر ارز دیجیتال LUNA بیش از 99 درصد و استیبل کوین UST بیش از 90 درصد افت قیمت را تجربه کردند، هردوی این توکن‌ها، هنوز در این صرافی لیست شده‌اند و تا زمانی که برنامه مشخصی برای این پروژه ناموفق اعلام نشده باشد، از لیست ارزهای موجود خارج نخواهند شد.

 

چرا صرافی ناکس بیت کوین به کاربران خود خسارت می‌دهد؟

در برزیل قوانین و مقررات مربوط به حقوق خریداران بسیار جدی گرفته می‌شود و با کسب و کارهایی که به مشتریان خود اطلاعات غلط داده یا آنها را در معرض ریسک قرار می‌دهند برخورد شدیدی می‌شود.

به همین دلیلی نیز مدیریت ناکس بین کوین، وظیفه خود دانسته است که ارزها و پروژه‌های قابل اعتماد و موفقی را به مشتریان این صرافی ارائه کند تا اعتماد آنها را از دست نداده و بتواند سرمایه آنها را در پلتفرم خود حفظ کند.

وی با این تصمیم هوشمندانه، راه را برای مبادله کردن این توکن‌ها با سایر ارزهای موجود در شبکه باز کرده و از خروج دارایی کاربران از صرافی تا حد زیادی جلوگیری کرده است.

اگرچه در این اقدام، هنوز سرنوشت توکن‌هایی که در فورک جدید ترا لونا به هولدرها اهدا خواهد شد، نامشخص است و تصمیمی برای آنها از طرف ناکس بیت کوین گرفته نشده است.

5/5 - (6 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا