ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

افتتاح اولین بیمه کیف پول دیجیتال به نام Crypto Shield

یکی از بزرگترین دغدغه‌‌‌های دارندگان دارایی‌های دیجیتالی مانند ارز دیجیتال و توکن‌‌های غیر‌مثلی (NFT)، تأمین امنیت کیف پول دیجیتال در برابر حملات هکرها است و بسیاری از افراد و سازمان‌ها، علی‌رغم اطلاع از مزایای دارایی‌های دیجیتال، به علت عدم وجود راهکاری کارآمد برای تضمین امنیت دارایی خود در بازار ارز دیجیتال از سرمایه‌گذاری در این عرصه پردرآمد صرف‌نظر می‌کنند.

ممکن است غیر‌قابل هک کردن تمامی صرافی‌ها و پلتفرم‌های ارز دیجیتال امری غیرمنطقی و ایده‌آل گرایانه به نظر بیاید؛ اما خوشبختانه اخیراً اولین بیمه کیف پول ارز دیجیتال به نام “کریپتو شیلد” فعالیت خود را آغاز کرده و تا سقف 1 میلیون دلار موجودی کل از بین 20 ارز دیجیتال مختلف پشتیبانی شده را تضمین می‌کند.

بنابر قوانین کریپتو شیلد، افرادی که بیش از 1 میلیون دلار دارایی ارز دیجیتال دارند برای بیمه کردن این دارایی‌ها بایستی از پلن‌های سازمانی استفاده کنند، چرا که مشخصاً ریسک این پرتفوی حرفه‌ای متفاوت از پرتفوی شخصی خواهد بود.

برخی از ارزهای دیجیتالی که توسط بیمه «کریپتو شیلد» پشتیبانی می‌شوند عبارتند از:

  • بیت کوین
  • اتریوم
  • ریپل
  • تتر
  • سولانا
  • دوج‌کوین
  • یو اس دی کوین
  • و 8 ارز پرکاربرد دیگر.

گفتنی است که زیرساخت این بیمه ارز دیجیتال توسط دو کمپانی بزرگ فعال در حوزه بیمه به نام بوست (Boost insurance) و بریچ (Breach insurance) طراحی و فراهم شده است.

به گفته مدیرعامل بوست، کریپتو شیلد اولین محصول بیمه برای دارندگان کیف پول دیجیتال (Crypto Wallet) است. طرز کار این بیمه ارز دیجیتال به این صورت است که افراد کوین‌ها و توکن‌های خود را با استفاده از کریپتو شیلد بیمه می‌کنند تا در صورت هک شدن یک اکسچنج یا پلتفرم آنلاین و به سرقت رفتن توکن‌هایشان، متحمل ضرر و زیان نشده و امنیت دارایی خود را در فضای مجازی تضمین کنند.

حق بیمه کریپتو شیلد بسته به نوع توکن بیمه شده موجود در وَلت کاربر متفاوت است؛ برای مثال حق بیمه اتریوم بالاتر از بیت کوین است. همچنین غرامت بیمه ارز دیجیتال به اندازه مشخص شده در بیمه نامه است که بسته به حق بیمه و تعداد توکن‌‌های بیمه شده، مبلغی متغیر است.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا