ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

صرافی KuCoin قصد دارد مشکل فی بالای شبکه اتریوم را حل کند

هزینه بالای تراکنش در بلاکچین اتریوم، عملا کارآمدی این شبکه را تحت‌الشعاع قرار داده است. با گسترش محبوبیت امور مالی غیر‌متمرکز و پروژه‌های دیفای، شبکه ارز دیجیتال اتریوم در حال حاضر تبدیل به یکی از میزبانان اصلی و کلیدی این پروژه‌ها شد. این موضوع ازدحام بیشتری را روی بلاکچین اتریوم به‌وجود آورد.

با افزایش تعداد کاربران و تراکنش‌ها روی بستر اتریوم، مشکلات مقیاس‌پذیری این شبکه بیش از پیش نمایان شد. همچنین ازدحام شبکه سبب افزایش قابل توجه فی یا کارمزد تراکنش‌های اتریوم شده است. اکنون میزان بالای کارمزد‌ها عملا انجام تراکنش‌ها خرد یا ریز‌تراکنش‌ها را در این شبکه غیر‌ممکن می‌کند.

این چالش‌ها سبب شد، توسعه‌دهندگان پروژه‌های دیفای درصدد یافتن یک شبکه جایگزین با هزینه‌های کمتر برای اجرای پروژه‌هایشان باشند. فناوری BlockChain Bridge می‌تواند چاره این مشکل باشد.

ایجاد پل ارتباطی میان بلاکچین‌ها امکان انتقال پروژه‌های بستر اتریوم به شبکه‌های ارزان‌قیمت‌تر را فراهم کرده است. صرافی مطرح کو‌کوین (KuCoin)، به‌تازگی با انتشار یک وایت‌پیپر از ایجاد بستری برای پرداخت هزینه‌ تراکنش‌های پروژه‌های دیفای اجرا شده در شبکه اتریوم، با فی بسیار پایین‌تر در این صرافی خبر داد.

پرداخت کارمزد تراکنش‌ها در این پروژه از طریق ارز بومی صرافی کو‌کوین یعنی ارز دیجیتال کوین‌شیرز (KCS) صورت می‌گیرد و انجام این فرایند از طریق فناوری ارتباطی پل بلاکچین‌‌ خواهد بود.

مسلما با انتقال تراکنش‌ها به بستر کوکوین زمان تایید تراکنش‌ها به‌نسبت شبکه اتریوم با‌توجه به خلوت‌تر بودن این شبکه کاهش قابل توجهی خواهد داشت. (گفته می‌شود زمان تایید تراکنش در این شبکه ۳ ثانیه خواهد بود)

بلاکچین صرافی کوکوین که KCC نام دارد، به‌طور کامل با تمامی فناوری‌های ایجاد شده در بستر اتریوم نظیر: ماشین‌های مجازی اتریوم (EVM)، قراردادهای هوشمند این شبکه و تمامی توکن‌های مبتنی بر استاندارد ERC-20، سازگاری کامل دارد.

کوکوین اعلام کرده است که دغدغه اصلی توسعه‌دهندگان این پروژه ایجاد یک بستر بی‌نقص و قوی برای اجرای فناوری پل بلاکچین بین شبکه اتریوم و زنجیره بلاک‌ KCC بوده است.

BlockChain Bridge را می‌توان از کارآمدترین پروژه‌‌های ارائه شده برای بهبود کارایی شبکه‌های غیر‌متمرکز بلاکچینی دانست.

زیرا در‌صورتی که برنامه‌های غیرمتمرکز ایجاد شده در بستر بلاکچین‌ها تنها در همان شبکه قابل اجرا باشند، عملا کارایی چندانی نخواهند داشت و این امر سدی در مقابل رشد و پیشرفت پروژه‌های غیر‌متمرکز (DeFi) خواهد بود.

بنابراین هر شبکه بلاکچین باید زیر‌ساختی قوی برای ارتباط با سایر بلاکچین‌ها داشته باشد. 

منبع

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا