ثبت نام اکسچنج
استیکینگبلاکچیندانشنامهلغت نامهمعامله و سرمایه گذاری

بیشترین سود استیکینگ ارزهای دیجیتال چقدر است؟

کسب سود یا پاداش از استیکینگ ارز دیجیتال، که با عبارت reward نیز مشخص می‌شود، راهکاری جایگزین برای ماینینگ (استخراج) ارز دیجیتال است. استیکینگ یا سهام‌گذاری ارز دیجیتال ساده‌تر و به‌صرفه‌تر از استخراج آن بوده و می‌توان با دارایی کم و اندک نیز اقدام به استیک کردن ارز و کسب سود از آن پرداخت.

درآمد و سود حاصل از استیکینگ به موارد بسیار زیادی بستگی دارد که در این مقاله به توضیح آنها خواهیم پرداخت، همچنین نحوۀ محاسبه سود استیکینگ ارزهای دیجیتال را نیز بررسی خواهیم کرد.

با ما همراه باشید…

نحوه محاسبه سود و پاداش استیک کردن ارز دیجیتال

سود استیکینگ چقدر است؟ مهم است که قبل از هولد کردن ارزهای دیجیتال خود و استیک کردن آنها از موارد مهمی مانند میزان سود حاصل از استیک کردن ارزهای دیجیتال اطلاع حاصل کرد.

همچنین با دانستن میزان سود استیکینگ می‌توان برنامه روشن‌تری را برای سرمایه‌گردانی خود طراحی و اجرا کرد. در این بخش به موارد مهمی که باید درباره استیکینگ ارز دیجیتال و کسب درآمد از آن بدانیم می‌پردازیم…

محاسبه سود و پاداش استیک کردن ارز دیجیتال

استیکینگ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال فرآیندی است که در آن افراد با هولد (هودل) کردن ارزهای خود در یک کیف پول یا پلتفرم، درصد مشخصی از موجودی ارزی خود را به عنوان سود سهام‌گذاری دریافت می‌کنند.

شبکه بلاکچین از این ارزهای استیک‌شده استفاده کرده و امنیت شبکه را بالاتر می‌برد. هرچه تعداد ارزهای موجود در استیکینگ بیشتر باشد، احتمال انتخاب شدن آن توسط الگوریتم اثبات سهام (proof of stake) نیز بیشتر خواهد شد؛ در نتیجه سود بیشتری نیز نصیب استیک کننده می‌شود.

مکانیزم PoS هر بار با توجه به تعداد ارزهای یک نود و قدمت ذخیره شدن آنها، یک گره از شبکه را برای ایجاد آخرین بلاک و اضافه کردن آن به زنجیره بلاکچین انتخاب می‌کند.

استفاده از این پروسه در شبکه‌های بلاکچین، بسیار کم‌هزینه‌تر از مکانیزم اثبات کار (PoW) تمام شده و پردازش‌ها و ترافیک شبکه را به شدت کاهش خواهد داد.

کسب درآمد از استیکینگ

درآمدزایی از استیکینگ یکی از اولین و مهمترین سؤالاتی است که در ذهن علاقه‌مندان به استیک‌کردنِ ارز دیجیتال پیش می‌آید. این‌که سود استیکینگ چقدر است و آیا اساساً استیک کردن ارز دیجیتال کار عاقلانه و به‌صرفه‌ای است یا نه را در ادامه بررسی می‌کنیم. همچنین می‌توانید معایب و ریسک های استیک کردن را در مقاله خطرات استیکینگ ارز دیجیتال را مورد بررسی قرار دهید.

کسب درآمد از استیکینگ

سود ماهانه استیکینگ ارز دیجیتال

مدت استیکینگ ارز دیجیتال از چند ساعت تا چند ماه متغیر بوده که در زمان شروع استیکینگ و قفل کردن ارزهای دیجیتال می‌توان این بازۀ زمانی را انتخاب کرد.

سود استیکینگ غالباً به‌طور سالانه و با عنوان درصد عملکرد سالیانه (APY) محاسبه و پرداخت می‌شود که می‌توان آن را تقسیم بر 12 کرده و مبلغ ماهیانه پاداش استیکینگ را بدست آورد.

در حال حاظر سود سالیانه استیکینگ، بسته به پلتفرم انتخابی، نوع و تعداد ارز استیک‌شده و مدت زمان استیک شدن، از حدود پنج تا 35 درصد متغیر است که بدین ترتیب سود ماهیانه استیکینگ مبلغی معادل 0.4 تا 2.9 درصد خواهد بود. ارزهایی که امکان استیکینگ برای آنها فراهم است ارزهایی هستند که در شبک آنها از الگوریتم اجماع PoS استفاده می‌شود.
مطلب پیشنهادی مرتبط
10 اپلیکیشن‌ برتر NFT برای آیفون و اندروید

حداکثر سود استیکینگ چقدر است؟

بالاترین سود استیکینگ ارز دیجیتال در حال حاظر (زمان نگارش مقاله) متعلق به Atomic Wallet Coin و بیشترین سود استیکینگ اعطا شده در میان پلتفرم‌ها به صرافی بایننس تعلق دارد. سود استیکینگ سالیانه معمولاً معادل با عددی بین 5 الی 35 درصد از دارایی استیک شده است.

در جدول زیر میزان سود استیکینگ ارزهای دیجیتال در کیف پول‌های مختلف را مشاهده می‌کنید:

ارز دیجیتال کیف پول سود سالیانه
Binance Coin TrustWallet 11%
Kava TrustWallet 10%
Algorand LedgerLive 7.49%
AtomicWallet 7.2%
TrustWallet 6%
Exodus 2.53%
Cosmos Exodus 12.97%
AtomicWallet 10%
TrustWallet 7%
Tezos AtomicWallet 7%
LedgerLive 6.09%
Exodus 5.66%
TrustWallet 5%
Terra TrustWallet 4.2%
TRON AtomicWallet 5%
TrustWallet 4.1%
LedgerLive 3.3%
Solana AtomicWallet 7.4%
Exodus 6.03%
Zilliqa AtomicWallet 13%
Cardano AtomicWallet 5%
Exodus 4.91%
Atomic Wallet Coin AtomicWallet 20%
ICON AtomicWallet 10%
Band Protocol AtomicWallet 13%
NEO AtomicWallet 1.4%
Exodus 0%
Komodo AtomicWallet 5.1%
VeChain AtomicWallet 1.63%
Exodus 1.21%
Ontology Exodus 15.56%
Dai Exodus 3.26%

سود استیک در تراست ولت

کیف پول تراست ولت اجازه استیک کردن ارزهای دیجیتال زیر را به کاربران خود می‌دهد. پاداش سهام‌گذاری در کیف پول «تراست ولت» برای ارزهای مختلف متفاوت است؛ برای مثال سود استیکینگ ترون در تراست ولت برای ارزهای دیجیتال بالا بین چهار تا 11 درصد است.

سود استیک در تراست ولت

بیشترین سود استیکینگ مربوط به کدام ارز است؟

پاداش استیکینگ در ارزهای دیجیتال مختلف متفاوت است و بستگی به فاکتورهایی مانند تعداد سهام‌گذاران و توکن‌های استیک‌شده دارد. در این قسمت سود استیکینگ چند ارز پرطرفدار را با هم بررسی می‌کنیم.

بهترین کیف پول‌ها برای استیکینگ ارز دیجیتال

سود استیکینگ اتریوم

شبکه ارز دیجیتال محبوب اتریوم در بروزرسانی جدیدش به نام اتریوم 2.0 از مکانیزم اثبات کار به سمت مکانیزم اثبات سهام رفته و امکان استیکینگ را برای دارندگان این ارز فراهم می‌کند.

جالب است بدانید که نیمی از 100 ارز دیجیتال برتر جهان، از توکن‌های اتریوم (ERC۲۰) استفاده می‌کنند. پاداش یا سود استیکینگ اتریوم نیز همانند سایر ارزها، به تعداد استیک‌کنندگان و ارزهای استیک‌شده ، بازه زمانی استیکینگ و پلتفرم مورد استفاده بستگی داشته و در پایان هر دوره محاسبه می‌شود.

بیشترین سود استیکینگ

در استیکینگ اتریوم سهام‌گذاران اولیه 21 درصد سود و سهام‌گذاران بعدی درصدهایی کمتر از استیکینگ دریافت می‌کنند. با این حال درصد APY استیکینگ اتریوم ثابت باقی خواهد ماند؛ به‌طوری که هرچه تعداد استیک‌کنندگان بیشتر شود سود کمتری نصیب سهام‌داران خواهد شد. در حال حاظر (زمان نگارش مقاله) سود استیکینگ سالیانه اتریوم حدود چهار الی 20 درصد است.

بررسی تفاوت استیکینگ ارز دیجیتال (Staking) و ییلد فارمینگ (Yield Farming)

سود استیکینگ کاردانو

شبکه بلاکچین کاردانو (ADA) با بروزرسانی جدید هاردفورک «شلی» امکان استیک این ارز دیجیتال را فراهم نموده است. برخی کاردانو را رقیبی جدی برای اتریوم دانسته و علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری و هولد طولانی مدت آن هستند.

الگوریتم اجماع به کار رفته در شبکه بلاکچین کاردانو Ouroboros است که امکان ذخیره توکن در شبکه و دریافت سود روزانه را برای کاربران خود فراهم نموده است.

بهترین پلتفرم‌ها برای استیکینگ روزانه، هفتگی یا ماهیانه ارز دیجیتال “کاردانو” عبارتند از:

✔ بایننس (Binance)

✔ کراکن (Kraken)

✔ کریپتو دات کام (com)

✔ صرافی IO

مطلب پیشنهادی مرتبط
استیکینگ (Staking) در دنیای ارزهای دیجیتال

✔ کو کوین (KuCoin)

سود استیکینگ کاردانو در صرافی‌های مختلف متفاوت است؛ برای مثال در صرافی کراکِن از چهار الی شش درصد سالیانه متغیر است که درصدی مناسب نسبت به سایر صرافی‌ها است.

درصد سود استیک ترون

استیکینگ ارز دیجیتال ترون (TRX) یکی از روش‌های کسب درآمد از شبکه بلاکچین ترون است که به دلیل عدم امکان استخراج ترون بسیار پرطرفدار است؛ چراکه در استیکینگ ترون بدون صرف هزینه، توان پردازش و زمان زیاد و تنها با ذخیره توکن‌های خود، می‌توان پاداش و سود دریافت کرد. ارز دیجیتال TRX را می‌توان در کیف پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مختلفی از جمله «لجر» یا کیف پول ترون نگهداری و استیک کرد.

درصد سود استیکینگ ارز دیجیتال

نمونه‌هایی از کیف پول‌های استیکینگ ترون عبارتند از:

 • کیف پول Ledger (Nano S/Nano X)
 • کیف پول Trust
 • کیف پولCobo
 • کیف پول Tron
 • کیف پولExodus
 • صرافی Binance
 • صرافی Huobi Global
 • صرافی Bitrue
 • صرافی LBank
 • صرافی Okex
 • صرافی HitBTC

اکسچنج سیتکس با ایجاد بستر امن معاملاتی در دنیای ارز‌های دیجیتال و تلاش شبانه‌روزی تیم خود، چشم‌اندازی فراتر از یک اکسچنج ساده برای خود در نظر گرفته است. ما می‌کوشیم تا ضمن بهره‌گیری از دانش روز دنیا، خدماتی به کاربران خود ارائه دهیم تا بتوانند با خیالی آسوده به خریدوفروش بپردازند.
5/5 - (4 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا