ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کوین

این داستان: هکری که به 10 درصد دزدی خود قانع شد!

هکری که از پروتکل تیم فایننس (Team Finance) بهره‌برداری کرده بود، اعلام کرد که قصد دارد تنها 10 درصد از دارایی‌های دزدیده‌ شده را برای خود بردارد و تاکنون نیز 7 میلیون دلار از دارایی‌ها را به کاربران پروژه‌های متضرر بازگردانده است!

ساعاتی قبل، چهار پروژه که در زمان هک شدن پروتکل تیم فایننس در ماه گذشته (27 اکتبر 2022) متضرر شده بودند، جمعاً 7 میلیون دلار توکن ارز دیجیتال از هکری که این حمله سایبری را انجام داده بود، دریافت کردند.

در این هک 14.5 میلیون دلار سرمایه به سرقت رفته بود که تقریباً نیمی از این مبلغ به صاحبان آن بازگردانده شد.

این هکر در اوایل هفته جاری با ارسال پیام‌های متعدد اعلام کرد که قصد دارد تنها 10 درصد از اموال سرقتی را به عنوان پاداش برداشته و مابقی را به پروژه‌ها بازگرداند.

این هکر سودجو (که خود را هکری کلاه‌ سفید می‌نامد!) در طی مهاجرت یونی‌سواپ از ورژن 2 به ورژن 3، سرمایه تیم فایننس را تخلیه کرد. این دارایی‌ها شامل توکن‌های بسیاری از جمله USDC، CAW، TSUKA و KNDA بود.

تمامی پروژه‌های متضرر، از جمله مارکت پلیس Kondux، Feg  توکن و بلاکچین Tsuka، در حال دریافت بخشی از سرمایه دزدیده‌ شده خود هستند و «CAW کوین» که بزرگترین قربانی این داستان بوده است، تا‌کنون 5 میلیون دلار از سرمایه خود را در قالب توکن DAI و CAW از هکر مهاجم، بازپس گرفته است.

منبع: Cointelegraph.com
5/5 - (1 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا