ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

اولین NFT ایلان ماسک ساخته‌شد؛ اما خرید آن غیرممکن است!

دولت اوکراین یک مجموعه هنری مجازی از آثار هنری به فرم NFT رونمایی کرده که «برای فروش نیستند» و قرار است «درست مانند پرتره‌هایی که از اعضای خانواده‌های سلطنتی و دانشمندان قدیمی کشیده می‌شد؛ برای ابراز قدردانی استفاده شوند.» ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا نیز اولین کسی خواهد بود که وارد این تالار و گالری هنری خواهد شد.

بر اساس گزارش‌ها و بیانیه‌های مختلف، تصمیم ایلان ماسک مبنی‌بر ارائه اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس (Startlink) به اوکراین پس از شروع درگیری نظامی میان این کشور و روسیه، کمک بسیار بزرگی به ارتش این کشور برای عملیاتی نگهداشتن نیروهای خود کرده است.

این تالار مشاهیر مجازی نیز بر پایه پلتفرم Meta History: Museum of War ساخته‌شده و توسط صرافی ارز دیجیتال Kuna اجرا خواهد شد؛ البته کمک‌های مالی دریافتی حاصل از این پروژه در نهایت به وزارت تحول دیجیتال اوکراین (Ministry of Digital Transformation of Ukraine) پرداخت می‌شود.

این تالار قرار است خاطره کسانی را زنده نگهدارد که «برای افزایش آگاهی نسبت به اتفاقات رخ‌داده در اوکراین تلاش کرده و برای بهبود شرایط قدم برداشته‌اند.» بر اساس اعلامیه رسمی:

«برخی دیگر از این افراد شامل: میلا کونیس (Mila Kunis)، التون جان (Elton John)، جرد لتو (Jared Leto)، جیم کری (Jim Carrey) و بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch) می‌‌شود که پرتره‌های آنها برای نمایش در تالار مشاهیر آماده است.» همچنین در این اعلامیه آمده که «این آثار هنری قرار است برای همیشه در بلاکچین نگهداری شوند» و «حامیان اوکراین با کمک‌های خود در حال نوشتن تاریخ هستند.»

در بخش دیگری از اعلامیه رسمی این تالار آمده: «این افراد با ارائه خدمات و کالاهای مختلف پشت درهای بسته از ما حمایت کرده‌اند و قدرت هنر خود را برای جلب توجه نسبت به اوکراین و جذب کمک‌های مردمی به‌کار برده‌اند.»

از زمان آغاز درگیری در اوکراین وزارت تحول دیجیتال این کشور سعی داشته از دنیای ارزهای دیجیتال برای جذب کمک‌های مردمی استفاده کند؛ استراتژی که نسبتاً موفق عمل کرده و جذب میلیون‌ها دلار به این کشور را به‌همراه داشته است. در گام دوم این استراتژی نیز شاهد استفاده از دنیای NFTها هستیم و بر اساس داده‌های Etherscan، ارزش NFTهای کمپین جذب کمک‌های مردمی دولت اوکراین به 264,000 دلار می‌رسد و فروش تمام این NFTها می‌تواند کمک شایانی به مقاومت این کشور کند.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا