ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

دستور اجرایی رئیس‌جمهور آمریکا برای وضع قوانین حوزه ارزهای دیجیتال این هفته امضا خواهد شد

در حالی که گزارش‌ها از برنامه رئیس‌جمهور آمریکا برای امضای دستور اجرایی حوزه ارزهای دیجیتال و ساخت ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) این کشور خبر می‌دهند، اتحادیه اروپا نیز قرار است در مورد نقشه «بازارها در دارایی‌های دیجیتال» (MiCA) به رأی‌گیری بپردازد.

جو بایدن این هفته قرار است تا دستور اجرایی را امضا کند که در آن چند سازمان فدرال را موظف به بررسی اثرات اقتصادی و امنیت ملی دارایی‌های دیجیتال و سنجش احتمال ساخت ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) می‌کند.

این دستور به وزارت خزانه‌داری، وزارت بازرگانی، بنیاد ملی علوم و سازمان‌های امنیت ملی یک فرصت 180 روزه می‌دهد تا گزارش‌های خود در مورد ارزهای دیجیتال و «پول آینده» را ارائه دهند. بر اساس گزارش رویترز، در پی این تصمیم: «طی 180 روز قرار است تغییرات زیادی را در سیاست‌گذاری‌های حوزه ارزهای دیجیتال شاهد باشیم. این کار یک قدم رو به جلو برای ساخت ارز دیجیتال بانک مرکزی یا همان ارز دیجیتال ملی است».

او به‌صورت دقیق‌تر از وزارت‌خانه دادگستری می‌خواهد تا لزوم ایجاد قانون جدید برای دارایی‌های دیجیتال را بررسی کند؛ در حالی که کمیسیون فدرال تجارت، کمیسیون حفاظت مالی از مصرف‌کنندگان و سایر سازمان‌ها عموماً بر تأثیر بر مصرف‌کنندگان تمرکز خواهند کرد.

این دستور در پی نگرانی ناشی از استفاده «ولادیمیر پوتین و نزدیکانش» از ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم‌ها صادر خواهد شد.

سناتور الیزابت وارن نیز طی درخواست خود از خزانه‌داری آمریکا مبنی‌بر کسب اطمینان از عدم تأثیر ارزهای دیجیتال بر عملکرد تحریم‌ها گفت: «مجرمان می‌توانند با استفاده از ارزهای دیجیتال در سایه‌ها پول جابه‌جا کنند که برای پوتین و همراهانش راهی برای دور زدن تحریم‌ها باز می‌کند».

این در حالی است که کهنه‌کاران بازار ارزهای دیجیتال این ادعا را رد می‌کنند و معتقدند طبیعت شفاف ارزهای دیجیتال، استفاده آن برای مقاصد مجرمانه را ناکارآمد می‌کند. بر همین اساس پاول گروال از مسئولان ارشد کوین‌بیس گفت: «در مقایسه با سیستم مالی سنتی، دارایی‌های دیجیتال می‌توانند موجب افزایش توانایی ما برای شناسایی و جلوگیری از فرار از تحریم‌ها شوند.»

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا