ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

تنگ‌تر شدن تحریم‌های صرافی‌های ارزهای دیجیتال برای کاربران روس

هفته گذشته دولت اوکراین از صرافی‌های ارزهای دیجیتال درخواست کرد تا حساب‌های کاربری کاربران روس را ببندند. پس از این درخواست، میخایلو فدروف، نخست وزیر اوکراین اعلام کرد که دولت این کشور حاضر است در ازای دریافت اطلاعات آدرس کیف پول‌های سیاستمداران روسی و بلاروسی به کاربران پاداش دهد.

در حالی که بسیاری از صرافی‌های ارزهای دیجیتال پاسخ روشن و سریعی به درخواست دولت اوکراین ندادند، صرافی‌های کره جنوبی به این درخواست پاسخ مثبت داده‌اند. طی هفته گذشته، صرافی‌های کره جنوبی به لیست پلتفرم‌ها و خدماتی پیوستند که کاربران روس را تحریم کرده‌اند. بر اساس برخی از گزارش‌ها از خبرگزاری‌های محلی کره، بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال کره در حال مسدود کردن آدرس‌های IP روسی هستند.

صرافی‌هایی که کاربران روس را تحریم کرده‌اند شامل موارد زیر می‌شوند:

  • Gopax
  • Upbit
  • Bithumb
  • Coinone
  • Korbit

برخی از این صرافی‌ها و پلتفرم‌ها قدم‌های بیشتری برای محدود کردن کاربران روس برداشته‌اند؛ برخی از این اقدامات را در ادامه مشاهده می‌کنید:

  • اعمال محدودیت بر آدرس‌های ارز دیحیتال روسی
  • مسدود کردن ثبت نام کاربران از کشورهایی که خطر پولشویی بالا دارند.
  • مسدود کردن برداشت‌های کاربران روسی از این صرافی‌ها

البته صرافی‌های کره‌ای تنها پلتفرم‌های فعال در حوزه ارز دیجیتال نیستند که کاربران روسی را محدود کرده‌اند؛ سنگاپور و سوییس نیز محدودیت‌ها و تحریم‌های مشابهی را علیه کاربران روس اعمال کرده‌اند و بر اساس برخی گزارش‌ها، ژاپن نیز در حال بررسی چنین تحریم‌هایی است.

طی سه روز گذشته سنگاپور از تحریم روسیه خبر داد و تراکنش‌های بلاکچینی و با استفاده از ارزهای دیجیتال را نیز جزء تحریم‌های خود در نظر گرفت. در ادامه، سوییس نیز از برنامه‌های خود برای بلوکه کردن دارایی‌های دیجیتال روسی خبر داد.

بلوکه کردن این دارایی‌ها توسط سوییس، از تحریم‌های اعمال‌شده توسط اتحادیه اروپا نیز فراتر می‌رود. به گفته برخی از خبرگزاری‌های سوییسی، یکی از مقامات ارشد این کشور در مورد تصمیم سوییس برای بلوکه‌کردن دارایی‌های دیجیتال گفت: «بلوکه‌کردن دارایی‌های دیجیتال قدمی ضروری بود؛ چراکه سوییس قصد دارد یکپارچگی صنعت بلاکچین خود را حفظ کند.»

با افزایش تعداد دولت‌ها و صرافی‌هایی که دولت یا شهروندان روسی را تحریم یا محدود کرده‌اند، فشار وارده بر صرافی‌های بزرگ مانند بایننس، کوین بیس، FTX و کراکن نیز بیشتر خواهد شد. بر همین اساس، هفته گذشته مدیرعامل صرافی بایننس، CZ، مدعی شد که اعمال محدودیت در حوزه ارزهای دیجیتال، تأثیری بر تلاش‌های روسیه برای دور زدن تحریم‌ها نخواهد گذاشت.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا