ثبت نام اکسچنج
اخبار

دولت بریتانیا اسناد تجاری خود را بلاکچینی می‌کند!

اعضای مجلس اعیان بریتانیا (خانه لردها) قوانینی را با هدف از بین بردن نیاز به استفاده از کاغذ دراسناد تجاری معرفی کرده‌اند که احتمال استفاده از فناوری بلاکچین برای ردیابی سوابق دولتی را تا حد بالایی افزایش می‌دهد.

در 12 اکتبر میشل دونلان (Michelle Donelan)، نماینده پارلمان و وزارت «دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش» بریتانیا نیز در اطلاعیه‌ای اظهار کرد که لایحه اسناد تجارت الکترونیک به پارلمان بریتانیا ارائه شده است.

این قانون پیشنهاد می‌کند که «کاغذ مورد استفاده در فرآیندهای اداری و بوروکراسی‌های بی‌مورد» را از طریق به رسمیت شناختن اسناد دیجیتالی در تجارت از بین ببرد.

این دولت به نقل از مجمع اقتصاد جهانی گفت:

«اسناد تجارت الکترونیکی می‌توانند با تسهیل امکان ردیابی سوابق امنیتی از طریق استفاده از فناوری بلاکچین و دفتر کل توزیع‌شده ، انطباق جهانی را نیز افزایش دهند.»

خواه ناخواه تجارت بین‌الملل هنوز تا حد زیادی بر بخش خاصی از اسناد تجاری متکی است که وابسته به مالکیت فیزیکی افراد و انتقال آن به اشخاص دیگر است.

طبق گفته Donelan و دپارتمان دیجیتال UK، بریتانیا روزانه تقریبا ازً 28.5 میلیارد سند تجاری کاغذی استفاده می‌کند و این لایحه علاوه بر کاهش زمان پردازش معاملات تجاری، میزان «تولید و انتشار کربن» توسط اسناد تجاری را نیز حداقل تا 10 درصد کاهش خواهد داد.

این قانون در صورت تصویب، به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا اسناد تجاری خود، از جمله سفته، رسید انبار، گواهی‌های بیمه‌ بار و سفارش‌های تحویل از کشتی‌ها را به شکل نسخه‌های الکترونیکی ارائه دهند.

منبع: Cointelegraph.com
5/5 - (1 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا