ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

اوکراین آمادگی پذیرش بیش از 70 نوع ارز دیجیتال را دارد

کوین گیت (Coingate) شرکت فعال در حوزه ارزهای دیجیتال در کشور لیتوانی است که به تازگی از توافق خود با بانک مرکزی اوکراین خبر داده که به موجب آن، ارزهای دیجیتال مورد قبول دولت اوکراین برای پذیرش کمک‌های مردمی از 4 عدد به بیش از 70 عدد می‌رسد.

افزایش لیست ارزهای پشتیبانی‌شده حدود چند روز بعد از خبر پذیرش پولکادات به‌عنوان روشی برای پرداخت کمک‌های مردمی منتشر شده است؛ این تصمیم پس از درخواست گوین وود، هم‌بنیانگذار اتریوم و بنیانگذار پولکادات برای پذیرش این ارز اتخاذ شده بود. بر اساس گزارش Bitcoin.com، به محض اعلام پذیرش پولکادات به عنوان روش دریافت کمک‌های مردمی، گوین وود شخصاً 5 میلیون دلار پولکادات به دولت اوکراین اهدا کرد.

در ادامه پذیرش درخواست بنیانگذار پولکادات، بنیانگذاران سایر ارزهای دیجیتال نیز دست به کار شدند و از دولت اوکراین خواستند تا از ارزهای آنان نیز پشتیبانی کند. جاستین سان، بنیانگذار ترون، نیز یکی از معروف‌ترین این افراد محسوب می‌شود.

هم‌بنیانگذار Coingate طی اعلام همکاری با بانک مرکزی اوکراین جنگ پیش رو را «برهم‌زننده آزادی اوکراین و مردم آن» خوانده و گفت: «ما کاری را می‌کنیم که در آن تبحر داریم. ما پلتفرمی داریم که توانایی پردازش بیش از 70 ارز دیجیتال و تبدیل آنی آنها به ارز فیات را دارد.»

یکی دیگر از مدیران Coingate طی مصاحبه‌ای در مورد اهمیت بالای ارزهای دیجیتال گفت: «این حقیقت که هرکسی می‌توانند به سادگی و با استفاده از یک سیستم غیرمتمرکز به کشورهای درگیر جنگ کمک کند بسیار شگفت‌انگیز است و یکی از دلایلی است که این جامعه از اوکراین حمایت می‌کند.»

در همین حال، برخی از گزارش‌ها مدعی هستند که شرکت مالی بین‌المللی International Business Settlement (IBS) نیز یکی از طرفین توافق انجام شده میان بانک مرکزی اوکراین و Coingate است. بر اساس این گزارش‌ها، تمام کمک‌های مردمی سریعاً به یورو تبدیل خواهند شد و IBS نیز وظیفه تأیید و انتقال آنها به حساب‌های تأییدشده توسط دولت اوکراین را بر عهده دارد.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا