ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

تصمیم دولت اوکراین برای ساخت مجموعه NFT با عنوان «موزه جنگ»

معاون وزیر تحول دیجیتال دولت اوکراین، الکس بورنیاکوف، از صحت تصمیم این دولت برای راه‌اندازی مجموعه NFT برای نشان دادن «جنایات انجام‌شده در اوکراین توسط روسیه» خبر داد.

خبرگزاری گاردین به نقل از بورنیاکوف نوشته: «این کلکسیون NFT همانند موزه جنگ روسیه و اوکراین خواهد بود. ما قصد داریم اتفاقات این درگیری را از زبان NFT به گوش دنیا برسانیم.»

بورنیاکوف ضمن اشاره به اینکه هر توکن قرار است با یک اثر هنری همراه باشد که یک داستان موثق از جنگ را روایت کند، گفت: «ما قصد داریم تا این پروژه را جالب و جذاب درست کنیم و این کار زمان‌بر خواهد بود.»

چند روز پیش بود که دولت اوکراین از لغو ایرداپ دولت اوکراین به کسانی که با پرداخت ارز دیجیتال به این کشور کمک کرده‌اند خبر داد و به نظر می‌رسد این NFTها قرار است جایگزین ایردراپ شوند.

بورنیاکوف با اشاره به «دموکراسی دیجیتال» اوکراین مدعی شد که این سیاست مثمر ثمر بوده و بسیاری از شبکه‌های اجتماعی در حال تحریم یا بستن صفحات دولت روسیه هستند، صفحاتی که از نظر وی یکی از سلاح‌های پوتین علیه این کشور محسوب می‌شود.

شایان ذکر است که هفته گذشته ارزش کمک‌های مردمی با استفاده ارزهای دیجیتال از 100 میلیون دلار عبور کرد و بر اساس گفته‌های بورنیاکوف، از این کمک‌ها برای خریداری تجهیزات نظامی و سایر موارد لازم استفاده شده است. وی در صفحه توییتری خود نوشت:

«دارایی‌های دیجیتال ] اهدایی [ نقش بسیار مهمی را در ایجاد و حفظ جریان مالی به ارتش اوکراین ایفا کردند. از تمام کسانی که به صندوق ارز دیجیتال اوکراین (Crypto Fund of Ukraine) کمک کردن از صمیم قلب تشکر می‌کنم. هر کلاه نظامی خریداری شده با این دارایی‌ها جان یک سرباز اوکراینی را نجات خواهد داد.»

از زمان شروع مجادله میان روسیه و اوکراین، بسیاری از شرکت‌ها و فعالان دنیای ارزهای دیجیتال حمایت خود را از اوکراین از طریق پرداخت کمک‌های نقدی یا تحریم و محدود کردن افراد و دارایی‌های شهروندان روس نشان داده‌اند.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا