ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

اعضای بانک مرکزی آمریکا از سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال محروم می‌شوند!

بر اساس اصلاحیه‌ای که در پیش‌نویس فدرال رزرو اعمال شد، اعضای فعال بانک مرکزی ایالت متحده آمریکا تحت عنوان فدرال رزرو، امکان خرید و فروش و داشتن دارایی‌هایی از جنس ارز دیجیتال را نخواهند داشت.

این قانون در اولین روز از ماه May در سال جاری (2022) اجرا خواهد شد.

این در حالی است که در پیش‌نویس اول که در چند ماه قبل منتشر شد، این اعضا از داشتن دارایی‌های خاص دیگر، مانند اوراق بهادار، ملک و… محروم شده بودند اما نامی از ارزهای دیجیتال به میان نیامده بود!

لازم به ذکر است بر اساس این پیش‌نویس، مقاماتی که در حال حاضر دارایی‌هایی از جنس موارد ذکر شده در این پیش‌نویس را دارند، یک سال زمان دارند تا سرمایه خود را از این بازارها خارج کنند.

همچنین از ماه جولای 2022 اعضایی که علاقه‌مند به خرید این قبیل دارایی‌های ممنوعه یا هرگونه خرید در بازارهای سرمایه باشند، بایستی از 45 روز قبل این موضوع را به کنگره اعلام کرده و دارایی خریداری شده را نیز حداقل به مدت یک سال هولد کرده و نفروشند.

بنابر بیانیه بانک مرکزی آمریکا، هدف این قوانین جدید جلب اعتماد مردم، جلوگیری از فساد مالی و سوءاستفاده شخصی از اطلاعات ملی توسط اعضای این بانک نظارت‌کننده و حفظ بی‌طرفی کمیته در برابر هر نوع تضاد منافع است.

چرا که در گذشته و درست قبل از اعمال قوانین مالی جدید در بانک‌ها، اسنادی مبنی بر خرید مقادیر قابل توجهی از اوراق بهادار و دارایی‌های آزاد دیگر توسط اعضای فدرال رزرو منتشر شده بود که نشان از سوءاستفاده آنها از این اطلاعات بانکی دارد.

فدرال رزرو آمریکا

این بانک مرکزی در سال 1913 در ایالت متحده برای نظارت بر بانک‌ها و سیستم مالی این کشور راه‌اندازی شد. اعضای فدرال رزرو متشکل از 12 عضو مختلف است که 7 تن از آنها توسط رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا به مدت 14 سال منصوب می‌شوند.

هر دو سال یکبار یکی از این اعضا که دوره خود را به پایان رسانده است با عضو جدید منتخب ریاست جمهوری و مورد تأیید سنا جایگزین می‌شود. اعضای اصلی فدرال رزرو هرکدام ریاست یک بانک از مجموعه بانک‌های دوازده‌گانه مرکزی را در آمریکا برعهده دارد. این بانک‌ها شامل بانک بوستون، نیویورک، فیلادلفیا، کلیولند، ریچموند، آتلانتا، شیکاگو، سنت لوئیس، میناپولیس، کانزاس سیتی، دالاس و سانفرانسیسکو هستند.

5/5 - (1 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

پریسا حبیبی

من پریسا حبیبی هستم؛ یک مبتلا به دیجیتال مارکتینگ! هرجا که فکرشو بکنی سرک کشیدم، از سئو و طراحی وب گرفته تا کانتنت و الی آخر!! تجربه میدانی، فنی و روانشناسی من توی حوزه مارکتینگ باعث شده خودم رو ایده پردازی بدونم که نون خلاقیتش رو می‌خوره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا