ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

تمرکز سرویس مخفی ایالات متحده برای افزایش آگاهی در مورد ارزهای دیجیتال

به نظر می‌رسد که نظر دولت‌ها و قانون‌گذاران نسبت به ارزهای دیجیتال در حال تغییر است. سرویس مخفی ایالات متحده طی یک ویدئوی تبلیغاتی، از راه‌اندازی مرکز افزایش آگاهی در مورد ارزهای دیجیتال خبر داد.

این ابزار آموزشی قصد دارد تا با «سوءاستفاده از ارزهای دیجیتال مبارزه کرده و آگاهی اجتماعی در مورد امنیت دارایی‌های دیجیتال را افزایش دهد.»

معاون دستیار دفتر تحقیقات سرویس مخفی ایالات متحده، جرمی شریدان گفت که این مرکز بر «بررسی جرایم مالی» تمرکز داشته و سعی دارد اقدام به «شناسایی، بازداشت و محاکمه کسانی کند که در فضای مالی دیجیتال اقدامات مجرمانه انجام می‌دهند.» البته شایان ذکر است که لحن و زبان کلی مسئولان و اعلامیه‌های مربوط به این تصمیم، مثبت هستند و از دیدگاه منفی و تماماً مجرم‌انگارانه نسبت به ارزهای دیجیتال کاهش پیدا کرده است.

در این وبسایت تازه راه‌اندازی‌شده آمده «ارزهای دیجیتال در حال رشد به‌عنوان روش پرداخت هستند» و به همین دلیل سرویس مخفی ایالات متحده باید برای مقابله با جرایم مربوط به آن آماده باشد.

مرکز افزایش آگاهی ارزهای دیجیتال دقیقاً دو سال پس از راه‌اندازی نیروی ضربتی جرایم مالی آنلاین توسط سرویس مخفی راه‌اندازی شده است. در ابتدای راه‌اندازی این نیروی ضربت، نگرانی‌ها در مورد جرایم مربوط به ارزهای دیجیتال تنها به استفاده از این ارزها برای پرداخت‌های آنلاین غیرقانونی محدود می‌شد.

در طی یک پیروزی کوچک برای جامعه فعال در دنیای ارزهای دیجیتال، به نظر می‌آید که این صنعت توانسته میان خود و فعالیت غیرقانونی فاصله ایجاد کرده و قانون‌گذاران و مسئولان دولتی نیز دید مثبت‌تری به آن پیدا کرده‌اند. این درحالی است که این صنعت در گذشته به‌عنوان محل امنی برای تبهکاران و مصرف‌کنندگان مواد مخدر شناخته می‌شد.

البته در سال 2022، سرویس مخفی می‌پذیرد که: «سرمایه‌گذاری‌ها و تراکنش‌های انجام‌شده با استفاده از ارزهای دیجیتال ذاتاً مجرمانه نیستند.»

اگر بخواهیم واقع‌بین باشیم، استفاده از سیستم مالی شفافی مانند ارزهای دیجیتال چندان برای تبهکاران منطقی نیست؛ زیرا به دلیل استفاده این ارزها از فناوری بلاکچین، تراکنش‌های آن کاملاً شفاف بوده و هر آدرس و تراکنش‌های آن را می‌توان به سادگی رصد کرد.

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا