ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

کاهش سهم بازار تتر نسبت به USDC در روزهای قرمز بازار ارزهای دیجیتال

در پی ریزش‌های اخیر دنیای ارزهای دیجیتال، ارزش بازار (Market Capارز دیجیتال تتر (USDT) به‌عنوان بزرگترین استیبل‌کوین و سومین ارز دیجیتال بزرگ جهان روند نزولی گرفته و روزبه‌روز در حال کاهش است.

در روز پنجشنبه بود که برای اولین بار از اکتبر سال 2021 ارزش بازار تتر از 70 میلیارد دلار کمتر شد؛ این ریزش به‌دنبال ریزش‌های مکرر و کوچکی بود که پس از رسیدن به ارزش بازار 80 میلیارد دلاری در ماه می آغاز شده بودند.

در زمان نوشتن این متن ارزش بازار تتر نزدیک 69 میلیارد دلار تخمین زد می‌شود که بر اساس داده‌های سایت کوین‌گکو (CoinGecko)، حدود 300 میلیون دلار بالاتر از پایین‌ترین سطح ارزش بازار تتر در چند ماه اخیر است.

همان‌طور که می‌دانید نیز یو اس دی کوین (USDC) رقیب اصلی تتر و دومین استیبل‌کوین دلاری بازار است که توسط شرکت Circle مدیریت می‌شود. با اینکه این ارز دیجیتال در ماه فوریه توانست ارزش بازار 50 میلیارد دلاری را ثبت کند، اما هیچوقت نتوانسته ارزش بازاری به‌اندازه تتر داشته باشد.

طی هفته‌های گذشته تتر در حالی ارزش بازار خود را از دست داده است که سایر استیبل‌کوین‌ها، نظیر USDC توانسته‌اند ارزش بازار خود را رشد دهند. بدین ترتیب USDC توانست ارزش بازار خود را از 48 میلیارد دلار در اواسط ماه می به 55 میلیارد دلار در ماه ژوئن برساند.

ریزش ارزش بازار تتر را می‌توان در ترس و اضطراب شدید بازار فعلی جست‌وجو کرد، ترس و اضطرابی که باعث شده تا برای اولین بار از ماه فوریه سال 2021، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال از یک تریلیون دلار کمتر شود.

این اتفاقات در حالی رخ می‌دهند بنیاد تتر مرتباً به کاربران خود اطمینان می‌دهد که این شرکت تحت تأثیر وضعیت بازار و بحران وام‌دهی ارزهای دیجیتال قرار نگرفته است. بر همین اساس، بنیاد تتر در روز دوشنبه اعلام کرد که بحران شکل‌گرفته در پلتفرم سلسیوس (Celsius) ربطی به این شرکت نداشته و بر ذخایر USDT موثر نخواهد بود.

5/5 - (2 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا