ثبت نام اکسچنج
اخباراخبار آلت کویناخبار بیت کوین

کمک بی‌سروصدای ویتالیک بوترین به اوکراین به ارزش 5 میلیون دلار

روز گذشته سازمان «Aid for Ukraine»، که توسط دولت اوکراین، شرکت FTX، Everstake و Kuna برای مدیریت و جمع‌آوری کمک‌های ارز دیجیتالی به این کشور راه‌اندازی شده، از کمک 5 میلیون دلاری هم‌بنیان‌گذار اتریوم به دولت اوکراین در ابتدای ماه آوریل خبر داد. بر اساس گزارش این سازمان، علی‌رغم رقم هنگفت این کمک مالی، بوترین به‌صورت رسمی به این تراکنش اشاره‌ای نکرده و اعلامیه‌ای را منتشر نساخته است؛ انتساب این تراکنش به وی نیز از طریق نام دامنه ENS ویتالیک به آدرس «vitalik.eth» انجام شده است.

نیمی از این کمک 5 میلیون دلاری مستقیماً به Aid for Ukraine پرداخت شده؛ در حالی که نیم دیگر آن به خیریه «Unchain Fund» اهدا شده است. شایان ذکر است که این خیریه نیز توسط فعالان دنیای ارزهای دیجیتال برای جمع‌آوری کمک‌های بشردوستانه به اوکراین راه‌اندازی شده است.

الکس بورنیاکوف (Alex Bornyakov)، معاون وزیر دگرگونی دیجیتال اوکراین، رسماً از بوترین تشکر کرده و گفت: «از تمام کسانی که به صندوق بشردوستانه ما، Aid for Ukraine، کمک کرده‌اند صمیمانه سپاسگزارم. اینکار باعث افزایش توانایی کشور ما شده و به حفظ ارزش‌های دموکراتیک آن کمک می‌کند. از ویتالیک بوترین ممنونم که در کنار اوکراین است.»

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط کوین تلگراف، تمام کمک‌های مردمی به دولت و ارتش اوکراین و موسسات خیریه مربوط به جنگ جاری در این منطقه به 133 میلیون دلار رسیده است. صندوق Unchain Fund به‌تنهایی 10 میلیون دلار جمع کرده؛ جالب است بدانید که بیشتر کمک‌های اهدایی به این صندوق از جنس توکن NEAR و اتر بوده است. البته به نظر می‌رسد که تب و تاب کمک‌های مردمی به اوکراین کاهش داشته است.

برای درک بزرگی کمک‌های مردمی به اوکراین، کافی است حجم کمک‌ها را از 28 فوریه تا 9 مارس امسال بررسی کنیم؛ در این بازه مجموع کمک‌های مردمی به اوکراین از 37 میلیون دلار به 108 میلیون دلار رسیده است که بیانگر رشد بیش از 50 درصدی کمک به اوکراین است. برخی آمارها حاکی از کاهش شدت و علاقه کمک‌ها، خصوصاً کمک‌های ارز دیجیتالی به اوکراین هستند و به عقیده برخی، بخشی از این کاهش به دلیل لغو اهدای ایردارپ به کمک‌کنندگان به اوکراین ایجاد شده است.

نویسنده : آوا

به این نوشته امتیاز دهید.
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا