ثبت نام اکسچنج
واچ لیست هفتگی ارزهای دیجیتال

واچ لیست هفتگی – 23 خرداد

از زمان معرفی بیت کوین در سال 2009 بازار ارزهای دیجیتال رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. این رشد را هم در افزایش سرمایه در گردش این بازار و هم در افزایش تعداد و تنوع پروژه‌ها شاهد بودیم.

در حال حاضر بیش 10,000 کوین و توکن در فضای ارزهای دیجیتال معامله می‌شوند که در مقایسه با سایر بازارهای مالی، فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تریدینگ بیشتری را در اختیار تریدرها و سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد. با توجه به تغییرات بازار، ارزهای گوناگون در بازه‌های زمانی مختلف روند نزولی یا صعودی به خود می‌گیرند و شناسایی این روندها در هر بازه زمانی می‌تواند فرصت جذابی برای کسب درآمد باشد.

در نتیجه در واچ لیست بلاگ اکسچنج سیتکس قصد داریم به بررسی روند و پیش‌بینی عملکرد قیمتی 5 ارز مختلف هر هفته نگاهی داشته باشیم. با ما همراه باشید.

بیت کوین (BTC/USDT)

btc

در 20 خرداد قیمت بیت کوین از خط روند پایین‌تر رفت که رفتاری مخالف الگوی مثلثی صعودی این ارز بود. در 21 خرداد هم تریدرهای گاوی توانستند با افزایش فشار فروش، قیمت بیت کوین را از سطح حمایتی 28,630 دلار کمتر کنند. از طرف دیگر، بررسی داده‌های نموداری 22 خرداد نشان می‌دهند که تریدرهای گاوی در تلاش برای محافظت از سطح حمایتی 26,700 دلار هستند.

اگر این تریدرها بتوانند در عین حفظ قیمت 26,700، قیمت بیت کوین را از 28,630 دلار بیشتر کنند، احتمالاً قیمت بیت کوین برای مدتی میان دو قیمت 26,700 و 32,659 دلار نوسان کند.

در مقابل، سقوط قیمت بیت کوین به کمتر از 28,630 دلار نیز نشان‌دهنده تبدیل‌شدن این قیمت به یک سطح مقاومتی خواهد بود. این رخداد می‌تواند احتمال شکست نزولی قیمت 26,700 دلار را افزایش دهد و در صورتی که این قیمت شکسته شود نیز، انتظار بیت کوین 22,000 و حتی 20,000 دلاری را داریم.

توکن اف تی ایکس (FTT/USDT)

ftx

چند ماهی است که توکن اف تی ایکس روند نزولی را تجربه کرده است، اما واگرایی مثبت اندیکاتور RSI خبر از ضعیف‌تر شدن روند خرسی می‌دهد. در 19 خرداد تریدرهای گاوی توانستند قیمت اف تی ایکس را به بالاتر از قیمت 29 دلار در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (20-EMA) ببرند، اما در ادامه این روند ناتوان بودند و تریدرهای خرسی توانستند قیمت این توکن را از 20-EMA کمتر کنند. البته تریدرهای گاوی چندان از هدف خود دور نشده‌اند و در 22 خرداد قیمت اف تی ایکس توانست به بالاتر از سطح مقاومت برسد.

در حال حاضر، توکن اف تی ایکس می‌تواند تا قیمت 32 دلار در میانگین متحرک ساده 50 روزه (50-SMA) رشد کند و اگر این سطح نیز شکسته شود، احتمالاً اف تی ایکس را در 35 دلار خواهیم دید.

از طرف دیگر، اگر قیمت اف تی ایکس روند نزولی خود را ادامه داده و از 25 دلار کمتر شود، انتظار شروع یک روند نزولی جدید را برای این ارز داریم.

تزوس (XTZ/USDT)

xtz

در 19 خرداد تزوس توانست از قیمت 2,14 دلار در 50-SMA بیشتر شود، اما تریدرهای گاوی نتوانستند از این فرصت به‌خوبی استفاده کنند و مقاومت و فشار فروش بالا از طرف تریدرهای خرسی باعث شد تا قیمت تزوس از میانگین‌های متحرک کمتر شده و تا سطح حمایتی مهم 1,45 دلار کاهش یابد.

اگر این ارز بتواند از این قیمت بازگشت داشته باشد، تریدرهای گاوی خواهند توانست تزوس را به بالای 50-SMA برده و سطح مقاومتی 2,36 دلاری را دوباره به چالش بکشند.

البته اگر روند نزولی قیمت ادامه داشته و از سطح حمایتی 1,45 دلار کمتر شود، احتمالاً تزوس به قیمت بسیار حیاتی 1 دلار خواهد رسید.

توکن کوکوین (KCS/USDT)

kuk

رشد چشمگیر قیمت کوکوین از 9.5 دلار در 22 اردیبهشت به 18 دلار در 10 خرداد باعث شد تا تریدرهای کوتاه‌مدت دست به برداشت سود بزنند که ایجاد اصلاح قیمت کنونی را برای این توکن به‌همراه داشته است. هم‌اکنون نیز تریدرهای گاوی سعی دارند از این ارز در سطح فیبوناچی 50 درصد (13,75 دلار) و سطح 61,8 درصد (12,75 دلار) محافظت کنند.

خروج صعودی کوکوین از این بازه، نشان‌دهنده پایان اصلاح قیمت خواهد بود که احتمال رشد کوکوین تا قیمت 18 دلار را افزایش می‌دهد.

از سوی دیگر، اگر قیمت کوکوین روند کاهشی خود را ادامه داده و از 12,75 دلار نیز کمتر شود، انتظار داریم کوکوین را در 9,50 دلار ببینیم.

هلیوم (HNT/USDT)

hnt

هلیوم طی چند ماه گذشته روند نزولی را پیش گرفته، اما با این حال تریدرهای گاوی در 19 خرداد توانستند قیمت این ارز را از 10,86 دلار در 50-SMA بالاتر ببرند. البته فشار فروش وارده از طرف تریدرهای خرسی باعث شد تا این رشد متوقف شده و قیمت هلیوم در 21 خرداد از 9,69 دلار در 20-EMA کمتر شود.

هم‌اکنون تریدرهای گاوی سعی دارند از سطح حمایتی 8 دلار محافظت کنند و اگر موفق شوند، هلیوم می‌تواند دوباره روند صعودی گرفته و تا 12,5 دلار رشد کند.

البته، اگر قیمت این ارز از 8 دلار کمتر شود، انتظار هلیوم 6,54 دلاری را داریم. شکست این قیمت نیز نشان‌دهنده پایان روند نزولی خواهد بود.

توجه داشته باشید که این واچ لیست از سایت کوین تلگراف گرفته شده و نباید به منزله سیگنال خرید یا فروش قلمداد شود! لطفاً در معاملات خود آگاهانه و با مطالعه تصمیم‌گیری کنید.
5/5 - (1 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا