ثبت نام اکسچنج
واچ لیست هفتگی ارزهای دیجیتال

واچ لیست هفتگی – 9 خرداد

از زمان معرفی بیت کوین در سال 2009 بازار ارزهای دیجیتال رشد قابل توجهی را تجربه کرده و شاهد این رشد در سرمایه در گردش این بازار و تعداد و تنوع پروژه‌ها بودیم.

در حال حاضر بیش 10,000 کوین و توکن در فضای ارزهای دیجیتال معامله می‌شوند که در مقایسه با سایر بازارهای مالی، فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تریدینگ بیشتری را در اختیار تریدرها و سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد. با توجه به تغییرات بازار، ارزهای گوناگون در بازه‌های زمانی مختلف روند نزولی یا صعودی به خود می‌گیرند و شناسایی این روندها در هر بازه زمانی می‌تواند فرصت جذابی برای کسب درآمد باشد.

در نتیجه در واچ لیست بلاگ اکسچنج سیتکس قصد داریم به بررسی روند و پیش‌بینی عملکرد قیمتی 5 ارز مختلف هر هفته نگاهی داشته باشیم. با ما همراه باشید.

بیت کوین (BTC/USDT)

واچ لیست btc

بیت کوین همچنان میان خط روند نزولی و نقطه حمایتی 28,630 دلار گرفتار شده است و با اینکه تریدرهای خرسی در 5 و 6 خرداد توانستند قیمت بزرگترین ارز دیجیتال جهان را به کمتر از 28,630 دلار برسانند؛ اما نتوانستند در ادامه روند نزولی ناکام بوده و در 7 خرداد شاهد بازگشت قیمتی بیت کوین بودیم.

در حال حاضر نیز تریدرهای گاوی سعی دارند قیمت بیت کوین را از خط روند نزولی بالاتر برده و میانگین متحرک 20 روزه (EMA-20) را در 30,538 به چالش بکشند. اگر تریدرهای گاوی در این کار موفق باشند، قیمت بیت کوین می‌تواند تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA-50) و قیمت 35,181 دلار افزایش یابد.

به‌صورت کلی نیز ایجاد واگرایی مثبت در شاخص نسبی قدرت (RSI) نشان از ضعیف‌تر شدن روند خرسی داشته و نوید نزدیکی یک روند صعودی را می‌دهد.

از طرف دیگر البته، اگر قیمت بیت کوین از نقطه مقاومت بالایی کمتر شود، تریدرهای خرسی سعی خواهند کرد تا قیمت را به 28,630 دلار برسانند. اگر این تریدرها موفق به انجام این کار شوند، نمودار بیت کوین یک الگوی مثلثی نزولی و خرسی را کامل کرده و به قیمت 24,601 دلار خواهد رسید.

اتر (ETH/USDT)

واچ لیست eth

مدتی است ارز دیجیتال تتر روند نزولی را تجربه می‌کند، اما تریدرهای گاوی توانستند این روند را در نقطه مقاومت حیاتی 1,700 دلار متوقف کنند و در 7 خرداد شاهد بازگشت قیمت اتر از این نقطه بودیم.

هم‌اکنون شاخص نسبی قدرت (RSI) در حال ایجاد یک واگرایی گاوی است که ضعیف‌تر شدن روند نزولی را نوید می‌دهد. اگر تریدرهای گاوی بتوانند قیمت اتر را از EMA-20 و قیمت 2,036 بیشتر کنند، احتمال دیدن اتر 2,159 دلاری وجود دارد. انتظار می‌رود تریدرهای خرسی مقاومت بسیار زیادی را در این نقطه نشان دهند و اگر این مقاومت کارساز باشد، قیمت اتر برای چند روز میان 2,159 و 1,700 دلار نوسان خواهد کرد.

از طرف دیگر، اگر قیمت اتر از میزان فعلی یا EMA-20 پایین‌تر رود، تریدرهای خرسی تلاش دوباره‌ای برای شکست نزولی قیمت 1,700 دلار خواهند کرد و اگر موفق شوند، احتمال ریزش اتر تا 1,300 دلار نیز وجود دارد.

تزوس (XTZ/USDT)

واچ لیست xtz

مدتی است تزوس در حال تحکیم روند نزولی خود است و با اینکه تریدرهای گاوی توانستند در 3 خرداد نقطه EMA-20 و قیمت 2 دلار را بشکنند، اما در حفظ این بازگشت ناکام بودند و در 5 خرداد شاهد ریزش قیمت تزوس از EMA-20 بودیم. در حال حاضر نیز EMA-20 در حال فلت شدن بوده و شاخص نسبی قدرت نیز از 46 بیشتر شده که نشان‌دهنده کاهش فشار فروش است.

اگر تریدرهای گاوی بتوانند قیمت تزوس را دوباره از نقطه EMA-20 بیشتر کنند، احتمال افزایش قیمت تا 2و45 دلار در نقطه SMA-50 وجود دارد. اگر مقاومت خرسی در این نقطه ضعیف باشد نیز قیمت تزوس می‌توانند از خط روند صعودی نیز بیشتر شود.

در مقابل، کاهش قیمت تزوس از میزان فعلی نیز نشان‌دهنده مقاومت شدید تریدرهای خرسی در نقطه EMA-20 است. در این صورت، تریدرهای خرسی سعی خواهند کرد تا قیمت تزوس را از 1,75 کمتر کنند و اگر موفق شوند، ریزش قیمت تزوس تا 1,64 مورد انتظار است.

توکن کوکوین (KCS/USDT)

واچ لیست kukoin

در 30 اردیبهشت توکن کوکوین توانست از نقطه EMA-20 و قیمت 15,61 دلار بالاتر رود، اما در افزایش قیمت به بالای SMA-50 ناموفق عمل کرد. این رخداد باعث شد تا تریدرهای کوتاه‌مدت دست به برداشت سود بزنند که کاهش قیمت به کمتر از EMA-20 را در 5 خرداد به‌همراه داشت.

البته تریدرهای خرسی نیز نتوانستند این روند را ادامه داده و قیمت کوکوین را کمتر از EMA-20 نگه دارند. در مقابل تریدرهای گاوی نیز توانستند قیمت کوکوین را در 8 خرداد به بالای نقطه EMA-20 برسانند.

اگر تریدرهای گاوی بتوانند قیمت را در بالای EMA-20 حفظ کنند، احتمال شکستِ صعودی SMA-50 نیز افزایش خواهد یافت. در صورت بروز این رخداد، قیمت توکن کوکوین می‌تواند تا 18,44 دلار و سپس تا نقطه SMA-200 و قیمت 19,63 دلار نیز افزایش یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت این ارز به 14,92 دلار رسیده و از آن کمتر شود، انتظار دیدن توکن کوکوین 12,90 دلاری را داریم.

آوه (AAVE/USDT)

واچ لیست aave

با اینکه توکن آوه توانست در 2 خرداد نقطه EMA-20 و قیمت 101 دلار را بشکند، اما تریدرهای گاوی نتوانستند از این روند حمایت کنند که نشان‌دهنده مقاومت شدید تریدرهای خرسی در این نقطه است.

البته خبر خوب این است که تریدرهای گاوی چندان از هدف خود دور نشده‌اند و اگر قیمت آوه از EMA-20 عبور کند، می‌تواند نشان‌دهنده شروع یک روند صعودی بوده و احتمال رسیدن قیمت به SMA-50 وجود دارد.

از سوی دیگر، اگر قیمت آوه از میزان فعلی یا EMA-20 کمتر شده و قیمت 89 را بشکند، احتمال ریزش قیمت آن تا 79 و سپس 64 دلار وجود دارد.

 

توجه داشته باشید که این واچ لیست از سایت کوین تلگراف گرفته شده و نباید به منزله سیگنال خرید یا فروش قلمداد شود! لطفاً در معاملات خود آگاهانه و با مطالعه تصمیم‌گیری کنید.
5/5 - (2 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا