ثبت نام اکسچنج
واچ لیست هفتگی ارزهای دیجیتال

واچ لیست هفتگی – 30 خرداد

از زمان معرفی بیت کوین در سال 2009 بازار ارزهای دیجیتال رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. این رشد را هم در افزایش سرمایه در گردش این بازار و هم در افزایش تعداد و تنوع پروژه‌ها شاهد بودیم.

در حال حاضر بیش 10,000 کوین و توکن در فضای ارزهای دیجیتال معامله می‌شوند که در مقایسه با سایر بازارهای مالی، فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تریدینگ بیشتری را در اختیار تریدرها و سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد. با توجه به تغییرات بازار، ارزهای گوناگون در بازه‌های زمانی مختلف روند نزولی یا صعودی به خود می‌گیرند و شناسایی این روندها در هر بازه زمانی می‌تواند فرصت جذابی برای کسب درآمد باشد.

در نتیجه در واچ لیست بلاگ اکسچنج سیتکس قصد داریم به بررسی روند و پیش‌بینی عملکرد قیمتی 5 ارز مختلف در هر هفته نگاهی داشته باشیم. با ما همراه باشید.

بیت کوین (BTC/USDT)

btc

قیمت بزرگترین ارز دیجیتال در تاریخ 28 خرداد از سطح حمایتی مهم 20,111 دلار کمتر شد که چراغ سبزی برای ادامه‌دار بودن روند نزولی به‌شمار می‌رفت. بدین ترتیب و در حال حاضر، تریدرهای گاوی سعی دارند تا قیمت بیت کوین را دوباره به این سطح رسانده و از آن عبور کنند.

اگر تریدرهای گاوی بتوانند قیمت بیت کوین را از 20,111 دلار بیشتر کنند، می‌توان نتیجه گرفت که کاهش قیمت بیت کوین به 17,622 دلار در 28 خرداد یک تله خرسی بوده و احتمالاً بیت کوین را در 23,632 دلار خواهیم دید.

در مقابل، کاهش قیمت بیت کوین از سطح 20,111 دلار می‌تواند نشان‌دهنده تبدیل این قیمت به یک سطح مقاومت تلقی شده و احتمالاً بیت کوین تا قیمت 17,622 دلار و سپس 16,000 دلار کاهش یابد.

سولانا (SOL/USDT)

sol

با اینکه مدتی است که سولانا در روند نزولی قرار دارد، اما واگرایی شاخص نسبی قدرت (RSI) بیانگر ضعیف‌شدن روند خرسی است. در حال حاضر نیز تریدرهای گاوی سعی دارند قیمت سولانا را از 36 دلار در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA-20) بیشتر کنند:

اگر این تریدرها بتوانند به هدف خود دست یابند، سولانا می‌تواند تا قیمت 50 دلار در میانگین متحرک ساده 50 روزه (50-SMA) افزایش یابد.

از طرف دیگر، کاهش قیمت سولانا از 36 دلار در 20-EMA می‌تواند منجر به افزایش احتمال رسیدن قیمت سولانا به 25 دلار شده و یک روند نزولی جدید را ایجاد کند.

لایت کوین (LTC/USDT)

ltc

در 28 خرداد تریدرهای خرسی توانستند لایت کوین را از سطح حمایت مهم 40 دلار پایین‌تر بیاورند، اما در ادامه با مقاومت بسیار بالای تریدرهای گاوی مواجه شدند. هم‌اکنون نیز لایت کوین به قیمت 55 دلار در 20-EMA رسیده که در زمینه ایجاد روند نزولی یا صعودی برای لایت کوین بسیار مهم است:

شکست صعودی قیمت 55 دلار می‌تواند فرصت را برای ایجاد یک روند صعودی فراهم کرده و لایت کوین را به 68 دلار در 50-SMA برساند.

در مقابل، شکست نزولی در 55 دلار فرصتی برای تریدرهای خرسی ایجاد می‌کند تا لایت کوین را از 40 دلار کمتر کرده و یک روند نزولی جدید را آغاز کنند.

چین لینک (LINK/USDT)

link

با اینکه چین لینک در روند نزولی قرار دارد، اما به‌نظر می‌رسد که شاهد شکل‌گیری یک کف قیمتی جدید در 5.50 دلار هستیم. ایجاد واگرایی مثبت در شاخص نسبی قدرت نیز بیانگر ضعیف‌ترشدن روند خرسی است و در حال حاضر، تریدرهای گاوی سعی دارند تا قیمت این ارز را به خط روند برسانند:

اگر خریداران و تریدرهای گاوی بتوانند قیمت چین لینک را از خط روند بیشتر کنند، ممکن است این ارز را در 10 و سپس در 12 دلار ببینیم.

از طرف دیگر، اگر چین لینک همچنان کمتر از خط روند باقی‌بماند، تریدرهای خرسی سعی خواهند کرد تا با کاهش قیمت این ارز از 5.50 دلار، یک روند نزولی جدید را آغاز کنند.

بیت کوین اس وی (BSV/USDT)

bsv

نمودار قیمتی بیت کوین اس وی یک الگوی پهن‌شونده را ایجاد کرده و شکل‌گیری واگرایی مثبت در شاخص نسبی قدرت نیز نشان از ضعیف‌ترشدن روند خرسی دارد. در این شرایط، تریدرهای گاوی سعی دارند تا قیمت این ارز را از سطح مقاومت فعلی بیشتر کنند.

اگر تریدرهای گاوی بتوانند قیمت بیت کوین اس وی را از خط مقاومت بیشتر کنند، احتمالاً شاهد شکل‌گیری یک روند صعودی جدید بوده و این ارز را در 80 و سپس 87 دلار خواهیم دید.

در مقابل، اگر قیمت بیت کوین اس وی همچنان پایین‌تر از خط مقاومت بماند، احتمالاً طول عمر الگوی پهن‌شونده بیشتر شده و ایجاد یک روند بازگشتی و صعودی به تعویق خواهد افتاد.

توجه داشته باشید کهن این واچ لیست از سایت کوین تلگراف گرفته شده و نباید به منزله سیگنال خرید یا فروش قلمداد شود! لطفاً در معاملات خود آگاهانه و با مطالعه تصمیم‌گیری کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا