ثبت نام اکسچنج
واچ لیست هفتگی ارزهای دیجیتال

واچ لیست هفتگی – 2 خرداد

از زمان معرفی بیت کوین در سال 2009 بازار ارزهای دیجیتال رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. این رشد را هم در افزایش سرمایه در گردش این بازار و هم در افزایش تعداد و تنوع پروژه‌ها شاهد بودیم.

در حال حاضر بیش 10,000 کوین و توکن در فضای ارزهای دیجیتال معامله می‌شوند که در مقایسه با سایر بازارهای مالی، فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تریدینگ بیشتری را در اختیار تریدرها و سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد. با توجه به تغییرات بازار، ارزهای گوناگون در بازه‌های زمانی مختلف روند نزولی یا صعودی به خود می‌گیرند و شناسایی این روندها در هر بازه زمانی می‌تواند فرصت جذابی برای کسب درآمد باشد.

در نتیجه در واچ لیست بلاگ اکسچنج سیتکس قصد داریم به بررسی روند و پیش‌بینی عملکرد قیمتی 5 ارز مختلف هر هفته نگاهی داشته باشیم. با ما همراه باشید.

بیت کوین (BTC/USDT)

بزرگترین ارز دیجیتال جهان علی‌رغم فشارهای متنوع از طرف تریدرهای گاوی در دو هفته گذشته، توانست قیمت حیاتی 28,630 دلار را حفظ کند که بیانگر فشار بالای خرید در این ناحیه است.

در حال حاضر این ارز احتمال رسیدن به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA-20) و قیمت 31,887 دلار را دارد و به‌نظر می‌آید که تریدرهای خرسی به سختی در حال محافظت از این نقطه هستند. اگر این تریدرها بتوانند قیمت بیت کوین را به کمتر از EMA-20 برسانند، باید انتظار قیمت 28,630 را داشته باشیم. اگر این قیمت شکسته شود نیز احتمالاً شاهد قیمت 26,700 دلار خواهیم بود و با شکست این نقطه نیز مشاهده نقاط 25,000 دلار و سپس 21,800 دلار نیز ممکن است.

از طرف دیگر، اگر تریدرهای گاوی بتوانند قیمت بیت کوین را به بالاتر از EMA-20 برسانند، احتمالاً قیمت 34,823 دلار را نیز خواهیم دید؛ حفظ این قیمت نیز می‌تواند بیت کوین را به قیمت 37,289 دلار در میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA-50) برساند.

BTC/USDT

بایننس کوین (BNB / USDT)

در چند وقت اخیر بایننس کوین توانسته از قیمت حساس 211 دلار بازگشته و حال به خط مقاومت EMA-20 و قیمت 323 دلار رسیده است. اگر تریدرهای گاوی بتوانند این خط را بشکنند، بایننس کوین می‌تواند به قیمت 350 دلار و سپس به خط SMA-50 و قیمت 376 دلار برسد. در این مرحله شاهد مقاومت بسیار سنگینی برای پیشرفت بیشتر قیمت خواهیم بود، اما در صورت شکست این نقطه، بایننس کوین 451 دلاری قابل انتظار است.

البته، اگر تریدرهای خرسی بتوانند قیمت BNB را به کمتر از خط EMA-20 برسانند، دوباره شاهد قیمت 211 دلار خواهیم بود؛ در صورتی که تریدرهای گاوی از این نقطه حمایت کنند نیز قیمت بایننس کوین برای چند روز میان 211 و 320 دلار جابجا خواهد شد.

BNB/USDT

مونرو (XMR / USDT)

این ارز در تاریخ 12 می از نقطه حمایتی مهم 134 دلار پایین‌تر رفت؛ اما تریدرهای خرسی نتوانستند قیمت این ارز را پایین نگهدارند و در حال حاضر قیمت مونرو به خط EMA-20 و قیمت 179 دلار رسیده است. این رخداد نشان از تعدد تریدرهای گاوی بود که کف قیمت را خریداری می‌کردند.

اگر این تریدرها بتوانند به‌صورت ادامه‌دار خط EMA-20 را بشکنند، قیمت مونرو میان دو خط SMA-50 با قیمت 212 دلار و خط SMA-200 یا قیمت 202 دلار نوسان خواهد کرد.

از طرف دیگر، اگر شاهد شکست نزولی خط EMA-20 باشیم، مونرو احتمالاً قیمت 150 دلار و سپس 134 دلار را دوباره خواهد دید.

XMR/USDT

 

اتریوم کلاسیک (ETC / USDT)

اتریوم کلاسیک روند سختی را پشت سر گذاشته و از قیمت 52 دلار در 29 مارس امسال به قیمت 16 دلار در 12 می رسیده است و مدتی است تریدرهای گاوی در تلاش برای ایجاد یک روند صعودی و بازگشتی دوباره هستند؛ روندی که خط EMA-20 با قیمت 23 دلار مانع اصلی آن است. اگر تریدرهای گاوی بتوانند از این خط عبور کنند، شاهد قیمت 33 دلار برای اتریوم کلاسیک خواهیم بود.

اما اگر تریدرهای خرسی بتوانند قیمت اتریوم کلاسیک را از خط EMA-20 پایین‌تر بیاورند، قیمت 16 دلاری برای اتریوم کلاسیک مورد انتظار است.

به‌صورت کلی مدتی است که قیمت ETC میان 19 و 23 دلار در نوسان است که بیانگر رقابت شدید میان تریدرهای خرسی و گاوی برای کاهش یا افزایش قیمت اتریوم کلاسیک است.

ETC/USDT

مانا (MANA / USDT)

توکن متاورسی مانا در تاریخ 16 می، از خط EMA-20 با قیمت 1.24 دلار پایین‌تر رفت، اما تریدرهای گاوی توانستند از قیمت بسیار حیاتی یک دلار حمایت کنند.

تریدرهای گاوی و خریداران مانا دوباره در تلاش برای ایجاد روند صعودی هستند و اگر بتوانند خط EMA-20 را بشکنند، در ابتدا شاهد قیمت 1.72 دلار در خط SMA-50 بوده و سپس قیمت 2.72 دلار را در خط SMA-200 خواهیم دید.

در طرف دیگر اگر قیمت مانا به کمتر از یک دلار برسد، احتمال مشاهده قیمت 0.6 دلاری برای مانا وجود دارد.

در حال حاضر قیمت مانا میان 0.97 و 1.36 دلار جابجا می‌شود که نشان‌دهنده خرید کف توسط تریدرهای گاوی و فروش مانا در روندهای صعودی توسط تریدرهای خرسی است.

DECENTRALLAND/USDT

توجه داشته باشید که این واچ لیست از سایت کوین تلگراف گرفته شده و نباید به منزله سیگنال خرید یا فروش قلمداد شود! لطفاً در معاملات خود آگاهانه و با مطالعه تصمیم‌گیری کنید.
5/5 - (3 امتیاز)
ثبت نام اکسچنج ثبت نام اکسچنج

آوا اشرفی

آوا اشرفی هستم یک نِرد :) حوزه‌های مختلف فناوری و آینده‌پژوهی مواردی هستن که من هرگز از دنبال کردنشون خسته نمی‌شم؛ به نظرم دنبال کردن تکنولوژی مثل خوردن آب از دریاست، هر چی بیشتر ازش بخوری، تشنه‌تر میشی. ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا